16 Eylül 2009 Çarşamba

Herşey Nasıl Başladı?

Sene : 2000
Yer: BOS Grup, Göztepe Tanzimat Sokak’taki ofis ( en çok severek çalıştığım ilk iş yerim, orada olanlar hatırlar ne çok eğlenir ne çok gülerdik ,sabah mutfakta kahvaltı eder, sonra banyoda makyajımızı yapar, öğlen caddeye yemeğe inerdik, çok da severek çalışırdık, bir daha da öyle işyeri görmedim :)
Oyuncular : Kayhan (Muhasebe Müdürü) , Nihal

Diyalog :
Kayhan : Ya Nihal benim bir kuzenim var çok iyi çocuk ben seni onunla tanıştıracağım ve siz
Evleneceksiniz
Ben : ( Dumur )Nasıl yani?
Kayhan: Baya ya siz birbirinize çok uygunsunuz ben biliyorum çok iyi anlaşacaksınız
Ben : Sağol almayayım hem benim erkek arkadaşım var ayrıca daha 20 yaşındayım ne evlenmesi..
Kayhan: Olsun olsun tanıştıracağım ben sizi , kesin anlaşacaksınız bak.
Nihal: Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun anlamadım gitti ya neyse ben sevmem öyle tanıştırmaları falan , görücü usulü gibi ne o öyle ( bu sırada ben 1999 son ayı amerika’dan yeni dönmüşüm burası ilk iş yerim ve sudan çıkmış balık gibiyim)
Kayhan : (ısrarla) ben tanıştırayım da artık gerisi size kalmış..

Bu sırada Kayhan aynı ısrarları Serdar’a da yapmakta kafasını ütülemektedir, ne tesadüf ki o sırada Serdar’ın da bir kız arkadaşı vardır ve o da bu tanışma işine pek sıcak bakmamaktadır. Nitekim müzmin bekar Kayhan “Yuva yapanın yuvası olur” mantığıyla allem eder kallem eder ve bir buluşma organize eder.

Tarih : 30.Haziran.2000, Cuma
Yer: Kayhan ve Seyhan’ın İdealtepe’deki evi
Oyuncular : Kayhan, Seyhan, Birsen Teyze, Nihal , Serdar

İş çıkışı sanki normal bir oturmaya gidiyormuş gibi ve başka arkadaşların da geleceğine ikna olan Nihal , Kayhan’ların evine gider. Bir süre oturduktan sonra bakar ki ofisten gelen giden yoktur derken kapı çalar ve içeri oldukça uzun boylu, Kel J , üzerinde yeşil pantolon, turuncu t-shirt, yeşil bir mont olan hoş biri girer. Nihal o anda onun Serdar olduğunu anlamıştır. Birlikte yemek yedikten sonra hadi dışarı çıkalım deyip Kalamış’ta Marina Bar’a gidip eğlenilir. İki taraf da birbirini süzer, inceler ama bir şey belli etmez. Gece olaysız bir şekilde biter.
Not 1 : Serdar yıllar sonra o günü üzerinde bordo eteğin ve siyah bir bluzun vardı ve ben senin saçlarına aşık olmuştum diye anlatır :)
Not 2: Evet Serdar ve Nihal bildiğiniz görücü usulü tanışmıştır ve yuva yapanın gerçekten yuvası olmuş Kayhan bizi tanıştırdıktan bir iki sene sonra evlenip mutlu bir yuva kurmuştur.

Evet bu resimdeki arkadaş bu kadar ileri görüşlü olmasa Poyraz'da olamayacaktı :)
Tarih : 07.Temmuz.2000, Cuma
Yer : BOS Grup yeni ofisi, Taşdelen Plaza, Maltepe
Oyuncular: Yeni Ofise taşınma kokteyli dolayısıyla tüm ofis çalışanları, Nihal, misafirler ve misafirler arasında Bos Grup’la iş yapan bir şirketin ortağı olan Serdar
İlk tanışmadan sonra beni aramayarak beni sinir eden Serdar kokteyle davetlidir, davetiyesi bizzat tarafımca gönderilmiştir J ve kendisi diğer ortaklarıyla birlikte kokteyle gelir. O gece için hepimiz özenle hazırlanmıştık benim üzerimde pembe bir etek, pembe askısız bir bluz vardı. O gece yalnızca birbirimizle konuşmuştuk diye hatırlıyorum.

Tarih : 22.Temmuz.2000, Cuma
Yer: Park Orman, Maslak
Olay : Alanis Morissette Konseri, First Date
Serdar ve Nihal kokteylden sonra birkaç kez telefonlaşır buluşmak üzere sözleşir ve Serdar Nihal’i ilk buluşma için konsere davet eder. O akşam İstanbul hafif yağmurludur , konser süper geçer ve ilk kıvılcımlar da başlamış olur :)

Evet yavru kedi annenle baban böyle tanıştı ve aşık oldu bundan tam 9 yıl önce. Tanıştıktan sonra hayatlarında çok şeyler değişti, annen bir sürü iş değiştirdi, üniversiteye gitti, baban onu üşenmeden bazı günler arabayla İzmit’e götürdü getirdi , trenle gittiği günler sabahın 5.45’inde sadece anneni öpmek ve el sallamak için Bostancı, Erenköy istasyonlarına geldi defalarca. Baban kedileri çok sevdiğinden ilişkileri boyunca annen hep Sarman , baban da Tekir oldu, mektuplarında böyle hitap ettiler birbirlerine.
Not: Şimdi de acaba senin sarışın olup minik sarman mı olacağın yoksa kumral olup minik tekir mi olacağını tartışıyorlar, işin doğrusu ben bana benzemeni istiyorum bencillikse öyle ama napalım istiyorum işte.

Artık toplumsal baskı artmaya başlayınca annen ve baban 12.Mayıs.2005’te Kadıköy’de büyük amcanın kafesinde nişanlandılar , tüm aile ve dostlarının şahitliğinde.

10.Haziran.2006’da ise Kadıköy Aktaş Düğün Salonunda evlendiler.
Bir süre sonra çocuk sahibi olmaya karar verdiler ve çalışmalara başladılar ama sen biraz inatçı çıktın yavru kuş , hemen öyle kolayca hamile kalamadı annen uzun zaman (görece bir uzun zaman bizden çok daha uzun yıllar bekleyenleri hesaba katarsak) beklediler senin gelişini… Anlaşılan sende annen gibi birisin , bir “Bireysin” ve ne zaman geleceğine kendin karar verdin, biz istedikçe gelmedin ne zamanki biz oluruna bıraktık sen o zaman sürpriz bir şekilde çıkageldin, iyi ki de geldin , hoş geldin bebeğim :)

1 yorum:

 1. 6 yıl sonra.. Kuzey Carolina ...

  Poyraz : 6 yaşında ve beklendiği gibi gürbüz ve apalak bir çocuk oldu. Okula erken alındı ve 4.sınıfta.

  Serdar : Hala kel ve Nihal ile evli . Emekli olmayı bekliyor, tesbih ve boncuk diziyor .

  Nihal : Karnı hala inmedi. Ve tıp hala çaresiz.

  Kayahan : 1 yıldır haber alınamıyor . En son bir muhasebe bürosundan çıkarken görüldü .

  ---SON----

  Cihan :)

  YanıtlaSil