2 Ekim 2009 Cuma

Saatler Kaldı :)


Güzel Bebeğim,

Sana kavuşmamıza yalnızca 12 saat kaldı. Bugün son kontrolümüzde de gelmeye niyetin olmadığı ve son hızla büyüdüğün anlaşılınca doktorla birlikte seni dünyaya davet etmeye karar verdik. Yarın bu saatlerde dünyaya merhaba diyeceksin seni öyle çok merak ediyorum ki saatler nasıl geçecek bilmiyorum. Hamileliğin de en zor kısmı benim için beklemek oldu ben biraz sabırsız bir insanım herşey hemen olsun isteyenlerdenim (umarım bu konuda bana çekmezsin :) bu yüzden seni sabırla beklemek benim için zor oldu. Biliyorum ki sen gözlerini açınca hayatımızda herşey değişecek, baban ve benim için yepyeni bir hayat başlayacak. Kime benzeyeceğini merak etmiyorum sen bana dünyadaki herkesten daha güzel görüneceksin biliyorum ama nasıl bir insan olacağını merak ediyorum.

Bir yandan senin için hayaller kuruyorum bir yandan da büyüdüğünde kendi hayalleri olan ve onları yaşayan bir insan olmanı diliyorum. Kimilerine göre dünyanın çivisi çıkıyor ve çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmıyoruz ama ben senin kendi güzel dünyanı kurmanı dilerim oğlum. Kendi kararlarını veren ve yanlış bile olsa onları uygulama cesareti gösteren bir insan olmanı isterim. Hayatta küçük şeylerden mutlu olmayı beceerebilen bir insan olmanı dilerim. Toplumda yerleşmiş klişeler göre hayatını yaşamak zorunda kalmamanı ve kendi yolunu kendi çizen bir birey olmanı isterim. Biz babanla senin için güzel bir gelecek hazırlamak için çalışacağız, seni sorumluluklarını bilen, çalışkan ama en önemlisi özgür bir birey olarak yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız. Tüm bunların söylemesi kolay ama yapması bir o kadar zor olacağını yarından itibaren öğrenmeye başlayacağız, acemiliklerimiz , şaşkınlıklarımız olacaktır mutlaka, hatalar da yapabiliriz ama senin için hep en iyisini en güzelini yapmaya çalışacağız bebeğim. Senin huzurlu ve mutlu bir ortamda büyümen için elimizden geleni yapacağız ve en önemlisi seni çok seveceğiz...

Karşılıksız, koşulsuz sevgi ne demek senin sayende öğreneceğiz. Minicik ellerin, ayakların, kalbin ve beyninle bize doğduğun günden itibaren birçok şey öğreteceğine eminim belki anneni daha sabırlı bir insan yapacaksın belki baban senin sayende daha canayakın olacak. Daha minicikken bile bizi değiştirmeye başlayacaksın, biz bundan şikayetçi olmayacağız. Hep birlikte bir aile olarak yaşamayı yavaş yavaş öğreneceğiz.

Seni kucağıma alacağım anı hasretle bekliyorum güzel oğlum, seni seviyorum...

Annen :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder