31 Aralık 2009 Perşembe

2009'u Çok Sevdim..


2009'da anne oldum onu bu kadar sevişim bundan. Yeni yıl yazısı yazmak adettendir tüm köşe yazarları yazar, tüm bloggerlar yazar. Birçok kişi kağıda dökmese bile yeni yılla ilgili kararlar alır. Yeni yılda mutlaka sigara bırakılacaktır, fazla kilolar verilecektir bunun için ya diyete ya spora yada ikisine birden başlanacaktır, yeni yılda sağlıklı beslenilecektir, çok çalışılacaktır, bitmemiş bütün kitaplar okunacaktır, arkadaşlarla daha sık görüşülecektir bu listeler böyle uzar gider. Listelerini gerçekten kağıda yazanlar her yıl sonunda listeye baksa maddelerin çoğunun olduğu gibi durduğunu görür ve hooopp aynı maddeler bir sonraki yıla devredilir olsun liste yapmak da, birşeyleri yapmayı umut etmekde güzeldir bence. İnsan hedefler koymalı kendine, yapamayacağına inansa, kendine güvenmese bile koymalı ne de olsa herşeyin başı umuttur. Listedekileri belki bu yıl yaparım diyen iç ses ve buna karşı umut beslemektir aslolan.


2007 yılının Mart ayında hayatımda ilk defa bir falcıya gitmiştim ve falcı bana Eylül 2008'de taşınacağımı ( ki hiç aklımızda yokken kendi evimizden çıkıp 3 gün içinde kiralık bir eve taşındık), Mart 2009'da yeni bir işe gireceğimi ( Ocak 2009'da 5 senedir çalıştığım şirketten ayrılıp Şubat'ın son haftası yeni bir işe girdim) ve Eylül 2009'da anne olacağımı söylemişti ve gerçekten 2009 yılı Eylül sonu Ekim'in 2.günü anne oldum. Aslında falcıya hiç inanmadığım halde söylediklerini bir kağıda not etmiştim şimdi o kağıda bakıyorum ve hayret ediyorum nasıl da bilmiş herşeyi. Bu falcıya göre 2 çocuğumuz olacak bir kız bir erkek. Erkek geldiğine göre sırada kız var :)

Her senenin sonunda eski senenin muhasebesini yapmak da adettendir. Benim için hayatımın en güzel yılıydı 2009, çok güzel bir hamilelik geçirdim ve sonunda da çok güzel bir bebeğimiz oldu. İkiydik üç olduk  Poyraz'a baktıkça içim titriyor öyle masum, öyle güzel, öyle savunmasız ve öyle muhtaç ki. Herşeyiyle bize bağımlı ona çok ama çok iyi bakmalıyız. 2010 yılı yeni bir yıl, 10 gün önceden evi süsledik ağacımızı çıkardık, herşey bu sene benim için daha anlamlı artık evde minik yavru var herşeyi onun için yapmaya çalışıyoruz belki şu anda hiçbir şey anlamıyor ama bunların hepsi birer hatıra büyüyünce hepsine bakacak benim güzel oğlum.

Bende eskiden yukarıda bahsettiğim listeyi yapar ve her sene listedekileri yapacağıma dair umut beslerdim. Bu yıl listem çok kısa 2010'da en büyük dileğim tüm seneyi oğlumla ve sevgilimle birlikte geçirmek. İşe dönmek şu anda çok zor gibi görünüyor o kadar minik ki onu kimseye emanet edemem, bunun için en çok sevgilinin işlerinin iyi gitmesini ve çalışmak zorunda kalmamayı diliyorum yeni yıldan. Tabii klasik ama olmazsa olmaz sağlık, mutluluk, bebeğin gelişiyle ihmal edilen sevgiliye daha fazla ilgi, bereket, sevdiklerimle geçirelecek güzel zamanlar da diliyorum.

2 yorum: