8 Aralık 2009 Salı

En Sevdiğim Uyuma Stilleri ...


Poyraz hayatının ilk 1,5 ayında gece gündüz nedir bilmediğinden geceleri uyumayarak gündüzleri ise uyanmayarak bizi oldukça yordu. Gündüzleri bazen öyle pozisyonlarda uyuyorduki onu uyandırmak neredeyse imkansızdı ne yaparsak yapalım uyanmak istemiyordu geceleri cin gibi olan gözlerini gündüzleri açmak istemiyordu. İlk gecesini babasının koynunda geçirdiği için olsa gerek Poyraz en çok babasının kucağında uyumayı seviyor aşağıda görüldüğü şekilde :)Tabii gündüzleri babası evde olmadığından mecburen benim elime düşüyor :) önce uyumamak için direniyor, ağlıyor, mızmızlanıyor sonunda yorgun düşüp uykuya yenik düşüyor. Kucağımda uyuyakaldıktan sonra da yatağına yatırmayacaksın yatağa koyduğun an gözleri cin gibi açıyor sanki az önce kucağında mışıl mışıl uyuyan çocuk o değilmiş gibi :)Poyraz uyuması zor olsa da uykusu geldiği zaman da nerede olursa olsun uyuyor, özellikle evden dışarı çıkıp kendi arabasına veya normal arabaya biner binmez saatlerce uyuyabiliyor. Evdeyken bu kadar uzun uyumuyor ama ne zaman dışarı çıksak arabasında uyuyor , bu yüzden dış dünyayı tam olarak göremedi yavrum. Parka, alışverişe, doktora bir sürü yere götürüyoruz genelde uyuduğundan hiçbir şey göremeden eve geri dönüyor, eve gelir gelmez hemen uyanıveriyor tabii :)

Daha üstünü giydirir giydirmez gezmeye gideceğini anlayıp uyuyakalan Poyraz ...Bazen nadiren de olsa kendi anakucağında uyuyor ...Ve babasının kucağında hangi pozisyon olursa olsun uyumaya bayılıyor ...1 yorum:

  1. Maşallah benim uyuyan yakışıklı prensime, onun her hali öyle tatlı ki dün gece teyzesinin kollarında uyuma-ma mücadelesi verdi, hem de mis gibi yıkandıktan sonra kokusu hala ellerimde çok tatlı, onu çok seviyorum...

    YanıtlaSil