18 Aralık 2009 Cuma

Hayatımın 2.ayı..

Hayatımın ilk 1 ayı çok olaylı geçti diye yazmıştım ama asıl olay neymiş 2.ayda anladım ben, başıma gelmeyen kalmadı desem yeridir. 40 uçurma, bebek mevlüdü, kurban bayramı derken olay üstüne olay bir bebek için bu kadarı da fazlaa diye seslenmek istiyorum buradan anneme.

Bu ayda gene beni görmeye bir sürü insan geldi ama içlerinden en çok bu abiyi sevdim boyundan mı nedir kendime yakın hissettim onu , o da sürekli bebi bebi deyip durdu bana benim adım Poyrazzz bir kere.


Sonra benim kırkım çıktı bu ay aman allahım ne kadar büyük bir olaymış şaşırdım valla bende fiziken bir değişiklik olmadı daha önceki 39 günün aynısıydı bence ama annem ve teyzemler neler neler yaptılar bir görseniz zaten annem bu konuyu ayrı bir yazıda uzun uzun anlatmıştır kesin. Ben o gün özellikle uslu durdum bunlar sevinsin diye baktım bir sürü hazırlık yapmışlar dedim üzülmesin anneciğim uslu uslu seyrettim olanları ağzıım açık kaldı vallahi bir gün için o kadar hazırlığı görünce.
Daha ben bu 40 uçurma olayını atlatmaya çalışırken 3 gün sonra bebek mevlüdü denen şeyden yaptı annem eve o kadar çok insan geldi ki hayret ettim doğrusu. Annem bu bebek mevlüdünün detaylarını başka bir yazıda yazacakmış. Bana o gün için özel giysi almıştı annem onları giydirdi kendisi de kuaföre gitti süslendi ve çok güzel oldu benim için.


Bir sürü hazırlıklar yaptı annem ve teyzemler bu mevlüt için.Çok çok insan vardı 50 kişiden fazla bana göre fazla kalabalıktı yani zaten ben salona pek gitmedim sadece benim için bir dua okunuyomuş o zaman götürdüler beni bütün teyzeler elden ele dolaştırdılar beni oyun gibi birşeydi hiç ağlamadım. Birde bana benzeyen insanlar vardı bu mevlütte hatta bir tanesi vardı adı Yusufmuş benden yalnızca 13 gün büyük onunla yatağımı paylaştım ben bir tarafta o bir tarafta o uyuduk guz guz beraber. Bir tane de benden 2 ay büyük güzel kız vardı yanakları filan çok tombiş çok tatlıydı büyüyünce bende öyle olucam demek ki. İçerde teyzeler yemek yerken bizde üçümüz yatak odamızda mama yedik :) Mevlütte herkes bana bir sürü cici hediyeler getirmişti hepsini de çok beğendim büyüyünce giyicem hepsini.Bu 40 olayları beni çok yordu bir kaç gün uslu durdum bol bol uyudum annemde " vay be gerçekten kırkında keramet varmış" demeye başladı ama benimki geçici bir yorgunluktu annecim zaten bir süre sonra geçti sende anladın :)


Bir gün uyuyayım dinleneyim diyorum ama annemin olayları bitmek bilmiyor ki o gün benim dünyadaki 45.günümmüş annem kalktı bana pasta yaptı anneme kalsa hergünü kutlarmış ama babam kutlamaları hiç sevmediğinden kızıyomuş onun için şimdilik ayda bir kutlayacakmış dünyaya gelişimi komik kadın valla 45.gün için pasta kesilir mi yahu? Zaten uykum var esniyorum dinlemiyo illa kesecek o pastayı :)
Teyzem benim 2 aylıkken yeterince büyüdüğümü düşünüp oyun halısı diye bişey aldı efendim ben bunun üzerinde oynayınca birşeylerim gelişiyomuş valla bana pek ilginç gelmedi bu olay siz istiyosunuz diye de üzerinde maymunluk yapacak halim yok biraz takıldım baktım bir numarası yok belki ileride daha detaylı incelerim şimdilik ben televizyonu seviyorum eğer açıksa gözüm hep orada.

Kasım ayındaki olaylar bununla da bitmedi annem yeterince büyüdüğümü düşünüp beni oyuncaklara götürdü orda yemek yedik, alılşveriş yaptık ve annem beni oyuncaklara bindirmeye çalıştı olmaz desem de dinlemedi.O kadar uykum geldi ki balonlarla bile ilgilenmedim annemin kucağında uyuyakaldım.Kasım ayında birde bayram denen birşey oldu bunun içinde tabii bir sürü hazırlık yapıldı bana bir sürü ciciler alındı ve gezdik annemlerle ama o ayrı bir yazının konusu olacakmış annem öyle diyor bende onun sözünü dinleyip yazımı burada bitiriyorum zaten acıktım süt içicem şimdi.

2 yorum:

  1. ayy çok güzel yaa canım bu gidişle bu senin bloğunu elinden alır söyleyeyim, ona da ayrı bir blog mu açsak ne :)
    nec...

    YanıtlaSil
  2. Eee anasının oğlu ne olacak habire yazmak istiyor :) yok şimdilik benim dizimin dibinde yazsın biraz büyüyünce kendi açar blogunu teyzesi.

    YanıtlaSil