19 Aralık 2009 Cumartesi

İyi ki Doğdun Teyze...Bugün küçük teyzem Nesrin'in doğumgünü. Gördüğüm ve anladığım kadarıyla kendisi beni çok seviyor. Annem hamileyken hergün onu işe götürüp getirdi ve tüm kaprislerini çekti :) Sonra annemle benim için İstanbul'un her köşesini dolaşıp alışveriş yaptılar beraber. Bana annem kadar çok ciciler aldı annemi kızdırmak pahasına bir sürü süsler aldı ve her yeri süsledi ben geleceğim diye. Benim doğmamı dört gözle bekledi , doğacağım gün hastaneye bile bana hediye getirmişti bebek arabası, mama sandalyesi ne bulursa alıp duruyor. Bende onu çok seviyorum, çok tatlı bir insan.

Gördüğünüz gibi doğduğum gün teyzemin kucağındayım.


Daha 1 günlükken gene teyzemin kucağındayım.


2 günlükken evime gittiğimde gene teyzemin kucağındayım.


1 haftalık oldum gene teyzemin kucağımdayım.


9 günlükken ilk defa parka gittim ve teyzem gene yanımdaydı.


Henüz 11 günlükken teyzem gazımı çıkarıyordu.


17 günlükken gene teyzemin kucağındayım :)


23 günlükken ilk defa dışarıda kahvaltıya gittim tabii ki teyzemde geldi.


5 haftalık oldum alışverişe gittim , teyzem de benimle geldi.


40 günlük oldum çok önemli bir dönüm noktasıymış, teyzem bir sürü hazırlıklar yapmıştı benim için. Bana banyo yaptırdı, bir sürü ciciler almıştı gene.


6 haftalıkken bebek mevlüdü yaptılar bana bir sürü insan geldi, gene bir sürü şeyi teyzem organize etti, kendisi de süslendi beni de süsleyip püsledi.


Teyzem kutlamaları çok sever bundan 2 gün sonrada benim dünyadaki 45.günümü pasta keserek kutladık.

İlk bayramımda tabii ki teyzemin elini öpmeye gittim.

Teyzem beni arabayla gezmelere götürüyor.


Bana banyo yaptırıyor , banyodan sonra bana kremlerle masaj yapıyor, giydiriyor , uyutuyor.
Bana sürekli oyuncaklar alıyor sonra gelip onlarla beni oynatıyor.


Benim için bütün siteleri inceliyor, bir sürü şey okuyup öğreniyor ve sonra anneme anlatıyor. Yani ben çok şanslı bir çocuğum ki beni bu kadar çok seven bir teyzem var. Teyzeciğim iyi ki doğdun, iyi ki senin yeğenin olmuşum. Sana mutlu, sağlıklı, uzun bir ömür diliyorum , beraber ne oyunlar oynacağız daha dimi?


2 yorum:

  1. Evet Poyraz-Bebiscigim, gercekten cok sansli bir yegensin, Nes teyzen öyle güzel bebek bakiyorki, senin ablalarinla da izindeyken öyle ilgilenirdi, onlari öyle güzel yikayip yedirirdiki, iyiki dogmus senin tatli teyzen - benim güzel yegenim Nesrin:)
    Bu arada sende mürekkep yalamaya baslamissin artik gördügüm kadari ile minik yazarim benim...Bilgisayarimi acar acmaz hemen Annen ile Senin yazilarina bakiyorum ve heyecan ile yenilerini bekliyorum..Hepinize sevgiler..Sema Teyzosun:)

    YanıtlaSil
  2. Poyrazzzzz canımın içisin sen benim, bu hayatımda aldığım en güzel doğum günü kutlaması, çok duygulandım. Evet seni çoooooooook seviyorum, yaptıklarımın hepsini yeniden fazlasıyla yapmaya devam edeceğim, dünyadaki bütün güzellikler senin olsun istiyorum çünkü, benim için dünyadaki en değerli şeylerden birisin. Sen de inşallah büyüdüğünde annen gibi bir insan olursun, Poyraz' ın annesi çok teşekkür ederim sana da sizi çoooooooooooooook seviyorum. İyiki varsınız.

    YanıtlaSil