25 Aralık 2009 Cuma

Poyraz & Maymun

Poyraz oyun halısının pek yüzüne bakmadı ama üzerindeki maymunla oynamaya bayılıyor maymun ses çıkaran bir oyuncak olduğundan hoşuna gidiyor sanırım.  Son birkaç gündür tutmayı öğrendi ve tuttuğunu bırakmıyor :) üzerinde tshirt, yelek ne varsa tutup kaldırmaya çalışıyor. Oyuncaklarının ince sapları, benim parmaklarım, saçlarım ne bulursa tutuyor henüz ağzına götürmüyorsa da yakındır diye düşünüyorum zira bugün maymunun kulağını yemeye çalışıyordu.

Önce maymunu sıkıca tuttu, kavradı.


Ben sürekli maymunu karşısında oynatıp ona uzattığımdan mı nedir o da kaldırıp bana uzatmaya çalışır gibi yaptı.

Fakat maymun içindeki pillerden dolayı o kadar ağır ki o minicik elleriyle onu kaldıramadı, tekrar kendine çekmeye karar verdi.

Bu maymunu itip çekmeye çalışma oyunu çok hoşuna gitti, gülüp durdu.

Sonrada maymununa yaraşır bir poz verdi. " Anne hangimiz maymunuz sence??? "

Dün oyuncaklarla oynatırken yorulup uyumuştu bugün de aynı taktiği uyguladım, maymunla o kadar çok oynadık ki sonunda yorgun düşüp uyuyakaldı benim tatlı maymun oğlum :)


3 yorum:

  1. Poyraz sen çok tatlı bir maymunsun, hergüm yeni bir şeyler öğreniyorsun, seni sadece birgün görmedim ama şimdiden burnumda tüttün, resimlerin çok güzel çıkmış 41 kere maaşallah sana...

    YanıtlaSil
  2. ay ben bu maymunu yerim yaa tabii ki sen daha maymunsun poyraz, hem de çok tatlı ve akıllı bir maymun, şimdiden gülmeye, tutmaya, saçlarımızı yolmaya başladı bile, einstein olacak bizim oğlumuz einstein :)

    YanıtlaSil