10 Aralık 2009 Perşembe

Poyraz'ın İlkleri

2.Ekim Cuma - Poyraz Doğdu :)

3.Ekim. Cumartesi - Poyraz Sünnet oldu.

Poyraz'ı 4.Ekim Pazar günü evimize getirdik ve 2 gün sonra 6.Ekim Salı evden çıkarmak durumunda kaldık. Poyraz ve benim aramda kan uyuşmazlığı olduğundan sarılık riski yüksekti hastanede doğduğunda ve çıkarken sarılık testi yapıldı birşey çıkmadı ama gene de 4.günde tekrar getirin dedi doktor.

6.Ekim Salı Poyraz'la evde ilk başbaşa günümüz. Serdar işe gitti ve oğlumla yalnız kaldık. İlk kez evden çıkarıp onu tekrar hastaneye götürdük. Sarılık testi normal çıktı, işitme testi yapıldı normal çıktı. 3.900 gr. tartıldı. Akşam Poyraz'ın ilk ziyaretçileri teyzemler geldi.


9.Ekim.Cuma kan uyuşmazlığından dolayı tekrar sarılık testi için hastaneye gittik. Topuk kanı da alındı. 3.980 gr.tartıldı. Doktor çıkışı ilk defa çekirdek aile olarak dışarıda yemek yedik eve çok yakın bir yerdi ne olur ne olmaz diye hiç sesini çıkarmadı bizimki yanımızda portbebede uyudu.10.Ekim Cumartesi ilk defa Poyraz'ı evde teyzesine bırakıp dışarı çıktık, köşedeki markete gittik ve yalnızca yarım saat sürdü.


11.Ekim.Pazar , Poyraz'ı ilk defa parka götürdük. Park evimize çok yakın hava da güzel olunca arabasına attığımız gibi parka gittik. Açık havada sürekli uyudu. 9 günlükken parka bile gitmiş oldu oğlum.

12.Ekim.Pazartesi , Poyraz dedesi ve amcasıyla tanıştı. :)
18.Ekim Pazar - Poyraz'ın ilk banyosunu yaptırdık.19.Ekim Pazartesi - Poyraz'ın teyzeleri bizde kaldı, sevgili ve ben ilk defa 2 saatten uzun süre uyuyabildik. Buda anne babanın ilki olsun.

21.Ekim Çarşamba - Poyraz'ın göbeği düştü.

23.Ekim Cuma - Poyraz'la ilk defa ana oğul baş başa parka gittik, yürüyüş yaptık, çay içtik.

24.Ekim.Cumartesi -Poyraz'ı Özgürlük Parkına götürdük , bu parkı ben çok severim , umarım ileride Poyraz'da sever.
25.Ekim. Pazar - Poyraz'la ilk dışarıda kahvaltımız. Teyzeleri ve dayısıyla parkta kahvaltıya gittik, babası evde kalıp uyudu.31.Ekim. Cumartesi - Poyraz'la ilk defa alışverişe gittik. Tüm günü alışveriş merkezinde geçirdik. Yemek yedik,alışveriş yaptık, emzirme odasında emzirdim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder