10 Ocak 2010 Pazar

Bebek Alışverişi Nereden Yapılır?

Bebek ihtiyaç listelerini yazdım tabii ki herkes kendine göre beğendiği markaları alacaktır. Fakat ben neyi nereden aldım ve alışverişlerimi nereden yapıyorum onları da bilgi olarak yazacağım.

1) EMİNÖNÜ -HAVUZLU HAN :  Listedeki şeylerin büyük bir kısmını ve ilk giysilerin çoğunu Eminönünden aldım. Eminönü zaten bir alışveriş cenneti ama bebek alışverişi için ayrı bir güzelmiş. Hamileyken anne bebek bloglarını okumaya başlamıştım ve herkes Havuzlu Han'dan bahsediyordu onun için Eminönüne gidince ilk gidişimde ilk iş Havuzlu Han'ı buldum. Bu hanın 3 katı tamamen bebek mağazalarıyla dolu , havuz olan en alt katı tamamen sadece bir mağazaya ait. Hanın ortasındaki havuzun etrafındaki masa ve sandalyelerde dinlenebiliyorsunuz. En alt kat dediğim gibi tek bir mağaza ama ayrı ayrı dükkanlar şeklinde bir alışveriş arabası alıp tüm dükkanları gezebiliyorsunuz a'dan z'ye herşey var fakat fiyatlar bence dışarıyla aynı yani Eminönüne geldim daha ucuza aldım durumu olmuyor tek avantajı listenizdeki herşeyi ama herşeyi tek bir yerden alıp çıkabilirsiniz. Ben buranın giysi bölümünden pijama aldım birde ayakkabı ve çorap dükkanında inanılmaz çok çeşit var ev patiklerinin çoğunu buradan aldım.
2 ve 3.katlarda ise ayrı ayrı mağazalar var bu mağazaları gezmeye vaktiniz varsa çok güzel parçaları çok uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Ben ayaklı penye altları, battaniyeleri, bodyleri, çorap, eldiven, önlük, alt açma vs. herşeyini buradan aldım. Ayrıca benim sürekli kullandığım UniBaby yenidoğan ıslak mendilinin 3lü paketi ebebekte 16 tl iken burdaki dükkanlarda 10 tlye satılıyor bu yüzden be gittikça alıp stokluyorum.

Havuzlu han'dan çıkınca mahmutpaşa tarafında Kürkçü Han var burası Havuzlu Han kadar meşhur olmadığından fiyatlar daha uygun. Burada genelde çeyizlik şeyler satan dükkanlar var fakat 3-4 tane bebek mağazası da var ve fiyatları çok uygun.

Ayrıca Eminönünde Chicco'nun outlet mağazası var fakat benim için hayal kırıklığı oldu hem mağaza çok küçük hemde fiyatlar çok düşük değil.

Eminönünde İrem Bebe, Crazy Baby gibi birkaç tane hanlarda olmayan büyük mağazalar var buralarda da fiyatlar dışarıya göre daha makul.

Bebek şekerlerinin tüm malzemelerini, kapı süsünü, şeker sepetini de Eminönünden aldım.

2) İnternet : Herhangi bir ürünü almaya karar verince önce internetten araştırmak alışkanlık oldu bu sayede en uygun fiyatı bulabiliyorum. İhtiyaçların büyük bir kısmını da internetten aldım. Park yatak setini http://www.veobaby.com.tr'den/ aldık. Banyo ürünleri, termemotre, kitap vs. şeyleri http://www.hepsiburada.com'dan/ aldım. Chicco'nun çatlak kremi heryerde 40 tl iken http://www.narbebe.com/ kampanya yapmıştı 15 tlye aldım. Siteleri her zaman takip etmekte fayda var sürekli kampanyalar yapıyorlar. Ayrıca oyun halısı, tomy gibi şeyleri http://www.bebeshop.com.tr/ den aldık, hemen geldi.

Aldığım Giysi Markaları

1) Mothercare: Doğumdan önce mothercare'in normal mağazalarından ve Kozyatağındaki outletinden bol bol üst aldım. T-shirt, kazak, uzun kollu üst. Mothercare'in ürünlerini beğeniyorum fakat sezonda fiyatlarını yüksek buluyorum. Sezon sonu indiriminde alışveriş yapabilirim. Outlet mağazası evime çok yakın birkaç kez gittim ama her zaman güzel şeyler bulunmuyor.

2) NEXT: Aslında çok güzel ürünleri var ama nedense mağazaları Salı pazarı gibi, herşey çok karışık sanırım tarzları bu. Optimumdaki mağazasından bere, eldiven vs. aldım ama asıl Cevahir'deki mağazaları çok güzel sezon sonunda çok güzel pantolonlar aldım. Pantolonları o kadar güzeldi ki 1,5 yaş bile aldım dayanamayıp. Ayrıca üstler de aldım yıkadım ve hiçbir sorun olmadı.

3) WENICE: Fiyat politikasını bir türlü anlayamasamda en sık alışveriş yaptığım mağaza oldu. Burada sürekli ya %70 indirim var yada başka bir kampanya. Yılbaşında 4 al bir 1 öde vardı, yani hiçbir zaman ürünleri etiket fiyatından satmıyorlar. Mesela 4 parça alıyorsunuz aslında etiket fiyatları 100 lira ama indirimli hali 30 lira :) indirim psikolojisini abartan bir mağaza fakat ürünlerini beğeniyorum. Aldıklarımın hepsini yıkadım ve sorun olmadı küçülme vs. Buradan bir sürü pantolon, kazak, hırka vs.aldık ve severek kullanıyoruz.

4) LC Waikiki : Hediyeler geldi ama henüz kullanmadım. Yalnızca çok sevdiğim bir yelek var teyzesi almıştı yıkayıp yıkayıp kullanıyorum bir sorun olmadı.

5) Chicco : Bence ürünleri çok çok küçük alırken ona dikkat etmek lazım.

6) Baby Gap : Ürünlerini çok beğeniyorum çok sık ve zarif ama bence çok pahalı. Bir body 40 tlden başlıyor.

Hiç marka takıntım yok beğendiğim herşeyi heryerden alıyorum Kadıköy'deki dükkanlardan, pazarlardan vs. nerede güzel birşey görürsem alıyorum oğluma :) Şu anda bebekle gezmek çok zor bu yüzden hamileyken iyi ki almışım yalnız bir sorun her markanın ölçüsü diğerinden farklı oluyor. Mesela Poyraz bugün 62 cm. olmasına rağmen bazı markaların 74'leri bile küçük geliyor. Firmalar arasındaki ölçü farklarını henüz çözemedim.

Bebek doğduktan sonra alışverişe gitmek zor oluyor bebekle gitsen acıktı mı rahat mı endişesi oluyor, onsuz gitsen aklın onda oluyor rahat rahat gezemiyorsun bu yüzden hamileyken almakta fayda var.

4 yorum:

 1. Verdiğiniz bilgiler faydalı oldu,teşekkürler..

  YanıtlaSil
 2. optümumda next varmı?*,*

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Ben kendime herşeyi heryerden alıp giyiyorum ama bebek söz konusu olunca tekstilde kullanılan zararlı kimyasallardan işimden dolayı haberdar biri olarak çok endişe ediyorum. Bu nedenle, çok pahalı olmasına luzüm yok ama testler uygulayan ürünlerinin güvenilir ve zararsız olduğu bilinen markalardan alışveriş yapmayı daha faydalı buluyorum.

  YanıtlaSil