17 Ocak 2010 Pazar

Doğumgünleri...

Annem ve teyzemler doğumgünlerine çok önem veriyor ve kutlamaya bayılıyor , babam ve ananem artık yeter büyüdünüz eşşek kadar oldunuz kutlamayın deyip karşı çıksalarda annemler dinlemiyor ve doğumgünlerini her sene şenliklerle kutluyorlar. Ben şu 3,5 aylık ömrümde şimdiden iki tanesine katıldım bile teyzelerimin ikisinin de doğumgünlerini bizim evde kutladık.

19 Aralık küçük teyzem Nesrin'in doğumgünüydü, annem geçen senede teyzeme evde sürpriz parti yapmış ama bu seneki sürpriz değildi teyzem artık otuzu geçtik doğumgünü istemiyorumm desede annem dinlemedi kız kıza kutladılar beni de herkes mıncıkladı valla o gün. Aslında çılgın teyzemle annem o gün sabahtan üşenmeyip bana noel baba kostümü bulmak için Eminönüne gittiler, aradılar taradılar bulamadılar. Tabii gitmişken dayanamayıp gene bana bir sürü ciciler almışlar, ben babamla arabada oturup çoğunlukla uyuyarak annemleri bekledim. Eve akşam üzeri döndük ve teyzem beni yıkarken annem evi hazırladı , zaten birkaç gün önceden evi süslemişti annem, yılbaşı diye birşey varmış her sene yeni yılın gelişi kutlanıyormuş bu yüzden annem evi ışıl ışıl yaptı bu yanıp sönen ışıklara bayıldım doğrusu. Teyzemin doğumgünü için önce güzel bir sofra hazırlandı.

Sonra misafiler geldi yavaş yavaş, annem parti konsepti olarak aldığı maskeleri herkese dağıttı ve zorla taktırdı. Tüm misafirler gelince yemek yediler bu sırada annem rahat yesin diye bana teyzem baktı baktım salonda şenlik var bende yatak odasında durmak istemedim hep onlarla durdum.Annemler güzel yiyecekleri yediler, bol bol muhabbet ettiler bu sırada ben kucaktan kucağa dolaştım keyif yaptım, bir sürü resim çektirdiler. Teyzem için pasta kestiler ve kadeh kaldırdılar. Annemde bu özel gün hatrına bir kadeh içmiş o kadardan birşey olmaz annecim yaa kafam güzel oldu hemen uyudum :)


Sonra teyzem benim pijamalarımı giydirdi önce teyzemler beni tost kaşarı gibi kucaklayıp, mıncıkladılar sonra uyutmaya çalıştılar.

Neyse sonunda Nesrin teyzem uyuttu beni yoksa daha eğlenceye katılmak istiyodum aslında ama artık dayanamadım çok uykum geldi. Kızarsa kızsın seneye de kutlarız gene doğumgününü eğlenceli oluyor.


6.Ocak büyük teyzem Necla'nın doğumgünüydü. Onun için farklı kutlamalar yaptı annemler. Annem beni aslında 4 ocakta doktora götürecekti ama teyzeme sürpriz yapmak için randevumu 6 ocak gününe almış ama teyzeme söylemedi onun işyeri benim doktoruma çok yakınmış bizde ona sürpriz yaptık. Doktordan çıkınca onun işyerine gittik o bizi evde sandığı için çok sevindi. Giderken ona uçan balon aldık gerçi ben balonu pek vermek istemedim sıkı sıkı tuttum ama sonra hediye ettim teyzeme.Teyzemin ofisinden çıkıp eve gittik yemek yedikten sonra tekrar teyzemlere gittik kendisinin haberi yoktu ona evde aile arasında küçük bir kutlama yaptık, pasta kesti teyzem. Internetten çok komik şarkılar bulmuşlar teyzemler çok komik danslar etti çok güldüm izlerken valla, annemde kucağında ben olduğum için oturduğu yerden eşlik etti onlara.
 
Nasıl teyzeme hediye aldığım şapkayı beğendiniz mi??

Ertesi gün teyzemin doğumgününü tekrar kutladı annemler, dedim ya annemler çok seviyor bu doğumgünü olaylarını annem diyor ki benim ilk doğumgünümü kırk gün kırk gece kutlayacakmış, yaşasınnnn :)
Bu sefer bizim evde kutladık teyzemin doğumgününü bir arkadaşı da geldi önce ona güzel bir masa hazırladı annemler, çok da güzel bir pasta yaptırmışlar.


Teyzem de o gün çok şık olmuştu, pastasını kesip mumlarını üfledikten sonra yeni yaşına kadeh kaldırdı annamler. Annem gene bir kadeh içmiş ama ben göremedim çünkü bu seferki doğumgününe yetişemedim saat 9 da uyumuşum artık erken yatıyorum zaten, erken yatıp erken kalkmayı öğrendim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder