19 Ocak 2010 Salı

Hamilelik Sırasında Özlediklerim..

Ben hamileyken bir sürü blogda insan hamile olmayı çok özlüyor ve bu yüzden insanlar 1 sene sonra tekrar hamile bile kalıyor diye okumuştum. Hamilelik aslında zor bir süreç ama bir o kadar da güzel. Ben çok şanslıyım ki çok güzel bir hamilelik geçirdim son 2 ay hariç hiç bir zorluk çekmedim. Son 2 ayda yalnızca aşırı kilonun verdiği göbeği taşıyamamaktan sırt ve bel ağrıları oldu  o kadar. Birçok kişiye göre çok şanslıydım onun için o kadarcık ağrıya da ancak şükrettim.  Şimdi doğumdan 3,5 ay sonra dönüp baktığımda hamileliğimi gerçekten çok özlüyorum öyle güzel ve özel günler ki insan mümkün olduğunca tadını çıkarmalı o günlerin.

Hamileyken neleri özledim ??

* Ayak tırnaklarımı kesmeyi :)
* Yüz üstü yatarak uyumayı.
* Ara sıra da olsa yaptığımız şarap keyiflerini.
* Sevgiliye sıkı sıkı sarılmayı (arada bir engel olunca düzgün sarılamıyo da insan :)
* Oturduğum yerden desteksiz hop diye kalkmayı.
* Ofiste rahat rahat oturmayı (bel ağrısından pek rahat oturamadım koltukta)
* Topuklu ayakkabı giymeyi.
* Henüz içeride olmasına rağmen oğlumu özledim , biran önce gelsin de onunla tanışayım istedim oysa içeride olması da ayrı güzelmiş :)

Hamilelik sonrası özlediklerim ...

* İlginç ama hamileliği özlüyorum, özellikle Poyraz'ın beni kızdırdığı günler içerideyken ne rahatmış diyorum :)
* Tabii ki bebeğimin içimdeki hareketleri, tekmeleri onu hissedişim.
* Görmeden bir canlıyı çok sevebilme duygusu.
* Kraliçe muamelesi görmek, sevgili pek yapmasada annemlerdeyken resmen bir kraliçe gibiydim. (tabii poyraz doğdu benimle işleri bitti :), sırf o ilgi için bile tekrar hamile kalmak gerek )
* İçimde bir canlıyı taşımanın verdiği sorumluluk ve keyif.
* Şafak sayar gibi gün saymak, onun içerideki gelişimini takip etmek, okumak ve içimde büyüyen bu mucizeye hayretler içinde bakmak.
* Ultrasonda bebeğimi görmek için gün saydığım doktor randevuları.
* Onun hareketlerini ultrason ekranında görmek ve çocuk gibi sevinmek.

Hamilelere büyülü bahçe denir, gerçekten büyülü bir durum. Ben hamileyken çok sabırsızdım ve günler biran önce bitsin bebeğim biran önce doğsun istiyordum oysa hamilelik sonuna kadar keyifle yaşanmalı o günler çok özel sonuçta kaç kere hamile kalıyor insan ömründe? bebek doğduktan sonra ömür boyu bizimle ama hamilelik yalnızca 9 ay onun için her günün tadını çıkarmaya çalışmalı. Bir daha hamile kalırsam (ki kalmayı düşünüyorum) daha sakin, dingin, telaşsız bir şekilde sabırla bebeğimi bekleyip hamileliğimin tadını çıkarmayı planlıyorum....

2 yorum:

  1. canım benim, sen gerçekten çok tatlı güzel bir hamileydin, inşallah yakında bu güzel duyguyu yeniden yaşarsın ama beklemek de çok zor yaa biz senden meraklıydık bir an önce doğsun, nasıl bir bebek olacak diye ama sağlıklı olsun da başka hiçbir şey önemli değil canım, sen yeniden hamile kal da biz seni daha çok şımartırız :)

    YanıtlaSil
  2. Blogunuzu şans eseri keşfettim. Bende su an 25 haftalık hamileyim, kafam çok karışık :)) Teker teker okumaya başladım ve yazdıklarınıza bayıldım. Çok faydalı ve eğlenceli. Şimdiden alışveriş listesi gibi önemli konuları masa üstüme kopyaladım :) Sanırım tüm makaleleri okuyacağım. Hepsi gerçekten harika. Sevgiler...

    YanıtlaSil