15 Ocak 2010 Cuma

Hayatımın 3.Ayı


Gördüğünüz gibi bilgisayara ve yazı yazmaya iyice alıştım bu gidişle annemi geçerim, onun gibi on parmak değil şimdilik iki parmakla yazıyorum ama olsun :)

Aralık ayı gene şenlikli bir aydı sanırım bizim evde olaylar hiç bitmeyecek buna alışsam iyi olur. Annem beni gezdirip duruyor aslında bir yandan güzel de birde arabama biner binmez uyuyakalmayıp dünyayı biraz görsem daha güzel olacak. Ama napiyim dayanamıyorum normal arabaya biner binmez veya bebek arabama biner binmez çok uykummmm geliyo hoppp uyuyakalıyorum , annemlerde rahat rahat geziyor :) neyse biraz daha gezsinler bakalım ben hep böyle arabada uyuycam mı sanıyosunuz? gözümü kırpmadan dünyayı seyredeceğim, her türlü yaramazlığı yapacağım günlerde gelecek biraz daha büyüyünce görürsünüz siz..

Bu ay annem beni sağlık ocağı diye bir yere götürdü ve bana 3 tane birden aşı yaptılar ama çok az ağladım annem bana afferimmm dedi. Ertesi gün akşam annem ve babam beni ilk defa teyzemlere bırakıp sinemaya gittiler anlamadım sanıyosanız yanılıyosunuz, uyandım baktım annemler yok önce şaşırdım ama teyzemler bana çok iyi baktı bende huysuzluk yapmadım fazla, sonra annem gelince hemen emzirdi beni zaten.

12.Aralık Cumartesi günü iki etkinlik birden yaptık annemle çok yoruldum valla buna rağmen gece 12 ye kadar uyumadım cin gibi açtım gözlerimi etrafı seyrettim. Önce annemin liseden arkadaşları geldi beni görmeye, kucaktan kucağa gezdim valla bir ilgi bir ilgi sormayın. Çok sevdim bu insanları hep gelsinler benimle oynasınlar böyle.


Akşam onlar gidince annem jet hızıyla evi topladı sonra teyzemler bizi arabayla aldı ve annemin kuzeninin evine gittik. Onun kızı Selin'in doğumgünü partisi varmış bizi beklemiyorlardı tabii şaşırdılar. Ne sandınız ya ben daha 3 aylığım ama hiçbir şey kaçmaz benden , heryere gelirim işte böyle :) Orda bir sürü çocuk vardı hepsi de beni sevdi ne de olsa en küçüğüm.

15.Aralıkta babam işten eve erken geldi ve bizi gezmeye götürdü. Meydan diye bir yer varmış oraya gittik çok güzel süslemişlerdi orayı yılbaşı diye. Her yer ışıl ışıldı annemle babam beni arabayla gezdirdi.  Sonra orada İkea diye bir yer var annem beni orada emzirdi, hemen girişte top havuzu vardı dikkatimden kaçmadı not ettim kafama büyüyünce gelip oynıycam orda.

19.Aralık Nesrin teyzemin doğumgünüydü o gün annemler üşenmedi sabah erkenden kalkıp bana noel baba kostümü bulmak için Eminönü diye bir yere gittiler. Annem burayı çok seviyomuş bana burdan bir sürü cici almış annem önce beni götürmeyeyi düşündü ama oraya gidince 3 saatte dönemeyeceğine karar verip beni de götürdü oleyy bende ilk defa Avrupa yakasına geçmiş oldum. Babam bizi arabayla götürdü normalde arabaya biner binmez hemen uyurum ama bu sefer uyumadım köprüden geçtik aman allahım ne kadar çok su vardı denizmiş orası masmavi gözlerimi kocaman açıp camdan dışarıyı izledim. Sonra annemler alışveriş yaparken arabada durdum ben babamla, arka koltukta babamın kucağında uyumuşum çok da şekilsiz uyumuşum, babam da ben uyanmıyım diye kıpırdamamış her tarafı ağrımış canım babam benim ne kadar çok seviyoo beni :) annemler her tarafı aramışlar ama noel baba kostümü bulamamışlar ee tabii hazır gelmişken bana gene bir sürü cici almışlar. Akşam eve döndük teyzem beni yıkadı tertemiz oldum cici cici giydirdi annemde bu sırada masayı hazırladı ve teyzemin doğumgününü bizim evde kutladık. Tabii kalabalığı gördüm bende geç yattım banane yaa herkes eğlenirken ben niye uyuyomuşum??

22.Aralıkta teyzemin arkadaşı Güler Teyzem beni görmeye geldi bende giyindim süslendim onlar için, ilk kez kot pantolon giydim yakıştı valla herkes öyle söyledi :)

Havalar soğuk diye annem beni çok dışarı çıkarmak istemiyor ama 26.Aralıkta beni sarıp sarmaladı gezmeye gittik evde de otur otur bir yere kadar sıkılıyoruz annemle çıkıp gezmek istiyoruz. Teyzem kahvaltıya gelmişti kahvaltıdan sonra teyzem beni parka götürdü gezdirdi annem o sırada kuaföre gidip saçını kestirdi, babam çok kızdı uzun saç seviyomuş ama annem benimle uğraşırken çok terliyomuş onun için kısalttı saçlarını. Sonra o da parka geldi hep beraber gezdik baya yürüyük Erenköyde mağazalara baktı annemler alışveriş filan yaptılar ben uslu uslu oturdum arabamda. Beni hep gezdirsinler diye hiç yaramazlık yapmadım.

Eve dönünce teyzem bana baktı bu sefer annemle babam dışarı çıktılar alışverişe markete filan gitmişler. Bu sırada annem ebebek diye bir yere gitti daha önce beraber de gittik oraya biliyorum ben çok güzel kocaman bir yer bir sürü oyuncak var. Annem ordan süt sağmak için pompa almış tutturmuş o hastalanırsa filan emziremezse ben ne yermişim ona takmış kafayı o yüzden almış bu pompayı neyse eve geldiler çocuk gibi hemen denemeye başladı annem biraz süt sağdı sonra onu bana içirmeye karar verdi. Böylece bende biberonla tanışmış oldum önce şaşırdım tabii kötü kötü baktım bu plastik şey nedir ve nasıl olur da ucundan süt gelir anlamadım, almak istemedim. Annemin memesi yumaşacık ve sıcak çekiyorum hop süt geliyor bu biberon denen şey plastik ama bir güzelliği var ben birşey yapmadan sütler akıyo ağzıma gel keyfim gel. Önce şaşırdım ama sonra lök lök içtim, bir dikişte bitirdim sütü.

Ertesi gün biraz huysuzluk yaptım ağladım filan annemde üzüldü ee canım anneciğim canım sıkıldı alıştırdın beni gezmeye bende evde oturmak istemiyorum neyse sonunda annem anladı canımın sıkıldığını giydirdi beni teyzemlere gittik. Ordan da hep beraber alışveriş merkezine gittik annem beni kanguru diye birşeye taktı süper birşey etrafı seyrettim herkese gülücükler attım. Sonunda uyuyakaldım baktım annem benim yerime oyuncaklarla oynuyo alem kadın vallahi.

Oyuncak demişken aklıma geldi annemler geçen gün bana ilk topumu almışlar. Annem diyor ki erkek çocuklar topla oynamayı çok severlermiş evet gerçekten ilginç birşeye benziyor. Şimdiden oynamaya çalıştım biraz ama hemen düşüyor anakucağından bir tekme atıyorum hopp yerde annem veriyor kucağıma ben atıyorum güzel bir oyun, ileride daha ne toplarım olacakmış öyle dedi babam bakalım görücez.

30.Aralıkta annem temizlik yaptı, ev yeni yıla temiz girerse bütün sene temiz olurmuş, kandırma kendini anne böyle şeylerle yaa ev kendiliğinden temizlenmiyor :) yerleri silicem diye beni koltuğa koydu bende keyif yaptım yukardan baktım biraz dünyaya burdan da tv daha güzel görünüyomuş valla, hem babam geçen gün gitti kocaman televizyon aldı, lcd mi nedir ondan kocaman birde "Poyraz çizgi filmleri bundan daha güzel seyreder" diye annemi kandırmaya çalışıyordu şimdiden kendi istekleri için beni kullanmaya başladı :)

Annem bütün gün temizlik yapıp yorulunca babamla akşam gezmeye gitmeye karar verdiler. Annem beni giydirdi sıkı sıkı caddeye indik ayy ne güzel bir yer ışıl ışıl süslemişler yeni yıl için etrafı seyrettim, annemler yemek yedi sonra oturup kahve filan içtiler, bende uyudum izin verdim onlara biraz keyif yapsınlar diye.


Ertesi gün senenin son günüydü ilk yılbaşımı kutlamış olduk hep beraber.  Annem yılbaşı için ayrı bir yazı yazacakmış onun için sen yorulma dedi bana. Benim de zaten uykum gelmişti iyi oldu, şimdilik benden bu kadar gene yazarım sonra :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder