18 Ocak 2010 Pazartesi

Poyraz Karnımdayken...

Sevgili ve ben bir bebeğimiz olmasını istiyor hatta bunun için uğraşıyorduk ama blogun ilk yazılarında da yazdığım gibi Poyraz'a hamile kalmam tamamen mucizevi bir sürpriz gibi oldu. Hayatımızda bazı şeylerin ters gittiği bir dönemde tam da artık umudumuzu kesmeye başlıyorken kendiliğinden çıkıp geliverdi oğlumuz. Zaten hamile kalmayı çok istediğimden hamilelikte yaşadığım ufak tefek sorunları da hiç dert etmedim ve çok rahat bir hamilelik geçirdim. Hamileliğimin bu kadar güzel geçmesinde pozitif yaklaşımımın ve bebeğimi gerçekten çok isteyerek ve severek taşımış olmamın da etkisi olduğunu düşünüyorum. Cevabını bulamadığım pek çok soru olmasına rağmen bunları kafaya takmamaya çalışıp hep bebeğe odaklandım. Uzun süre bebek sahibi olmak için uğraşıp sonunda hamile kalan insanlar forumlardan okuduğum kadarıyla konuyu çok abartıp hamileliklerini neredeyse bir fanus içinde geçiriyorlar, bebeğe birşey olmasın diye herşeylerini kısıtlıyorlar ,doktorlar bile anne babasını bekletip gelmekte naz yapan bu bebeklere "kıymetli gebelik" diyor. Ben böyle yapmadım hamile olduğumu öğrendiğim ilk andan itibaren kafamda sürekli aynı şeyi hayal ettim "bebeğim sağlıklı bir şekilde dünyaya gelecek". İlk andan itibaren onun erkek olduğunu hissediyordum ve çok güzel bir erkek bebek hayal ediyordum.

Poyraz karnımda 3.ayının sonunda
Hamile olduğumu öğrenir öğrenmez ilk iş annemlerle paylaştım. Sonra bir akşam yemeğinde dedesine (baba dedesi) müjdeledik onun gelişini. Bir bebek haberi herkesi mutlu ediyor en sert insan bile bir bebeğin gülüşü karşısında çocuklaşabiliyor bence. Oğlumuzun ( ki o zaman oğlan olduğu da kesin değildi) yolda olduğu haberi ailede çoşkuyla karşılandı. İlk aylar insan çok fazla da kilo almadığından ve bende mide bulantısı vs.de olmadığından pek birşey anlamadan geçti. Baharın gelmesiyle birlikte gezmelere başladık.


    Poyraz karnımda 5 aylıkken Sapanca'ya gittik.

Poyraz karnımda 6 aylık, alışverişe doyamıyorum habire birşeyler alıyorum oğluma :)

15.Temmuz.2009 Poyraz karnımda 7,5 aylık babasının doğumgününü kutladık Fenerbahçe sahilinde.

Poyraz karnımdaki 7.ayını tamamladı, sabah işe gidiyorum otoparktayız.


25.Temmuz.2009 Poyraz 7.ayını tamamlamak üzere, arkadaşımın nikahına gitmek üzere süslenmişim koca göbişimle.

26.Temmuz.2009, Poyraz karnımda babasıyla Heybeliada'yı geziyoruz.

27.Ağustos.2009 Poyraz 8.ayını bitirirken annesinin doğumgünü kutluyor.

4.Eylül.2009, Poyraz karnımda 9.ayına girdi.

16.Eylül.2009, Poyraz karnımda son 3 haftasına girdi, Beylerbeyi Polis Evinde iftar yemeğindeyim

27.Eylül.2009 Poyraz'ın karnımdaki son haftası olduğundan fotoğrafçıda ilk aile resimlerimizi çektirdik.

28.Eylül.2009 Poyraz 9.ayının sonunda artık gelmesi için gün sayıyoruz.

2.Ekim.2009, Poyraz aramıza katılacak çok heyecanlıyız, sabah hazırlandık hastaneye gitmek üzere evden çıkıyoruz. Bu evdeki iki kişi olarak geçirdiğimiz son sabah, eve döndüğümüzde yanımızda minik bir insan daha olacak :)
Hamileliğimin fotoromanı gibi oldu biraz, az yazı bol fotoğraf fakat bunlar bence çok değerli anılar, insan ömründe kaç defa hamile kalıyor ki? Dijital makineler çıktıktan sonra yüzlerce resim çeker olduk fakat hepsi bilgisayarda klasörlerde duruyor çoğunu bastırmıyoruz bile, hamilelik günlerim benim için çok değerli ve güzeldi bu yüzden 9 ayın özetini resimlerle yaparak oğluma güzel bir anı olsun istedim.

1 yorum:

  1. Okudukça heveslendim doğrusu :) Son fotoğraf açıklamasını okuyunca duygulandım. Tebrik ederim (Her ne kadar şu an 2 yaşında olsa da).

    YanıtlaSil