16 Ocak 2010 Cumartesi

Poyraz'la İlk Yılbaşı ...Son yıllarda yılbaşını dışarıda geçirmeyi sevmemeye başladım (yaşlılık belirtisi mi ne?). 2000 senesine Taksim'de girmiştim ve arkadaşlarla birbirimizi kaybetmiştik :), yılbaşında tüm mekanlar aşırı derecede kalabalık olmaya başladı ve insan kendini eğlenmeye o kadar şartlıyor ki gecenin sonunda nedense hep yeterince eğlenememiş gibi hissediyor. Son birkaç yıldır yılbaşını annemlerin evinde geçirdik zaten ailecek yemeği çok sevdiğimizden güzel bir sofra ve sonrasında bir dolu aperatifle yemek üzerine kurulu bir gece oluyor genelde. Bu sene Poyraz'ın da aramıza katılmasıyla yılbaşına gene annemlerde girmeye karar vermiştik (gerçi sevgili son anda bizi ekti ve yılbaşına evde yalnız girmeye karar verdi , sitem sitem sitem).
Poyraz'a ilk yılbaşı için noel baba kostümü almak istiyordum hazır satılıyormu diye aradık ama bulamadık bunun üzerine Nesrin teyzesi üşenmedi kostümcüde diktirdi. İlk yeni yılını Uyuyan Noel Bebe olarak karşıladı benim oğlum.

Gündüz Poyraz'la evdeydik akşam babası gelince Poyraz'ı babasıyla başbaşa bırakıp evdekilere hediye almak üzere dışarı çıktım. Eve geldiğimde baba oğul oturuyorlardı.

Evde annemin kuracağı sofraya ek olarak aperatif tavuk ve baharatlı patates yaptım, kendim giyinip Poyraz'ı da giydirdikten sonra annemlere gittim. Sevgili kalabalığı pek sevmediğinden son dakikada gelmemeye karar vererek beni sinir etti ve biz başbaşa gittik oğlumla.  Zaten oraya gittiğimizde sofra hazırdı ve bizi bekliyorlardı.

Eskiden televizyonda canlı programlar olurdu artık onu bile yapmıyor kanallar ne ilginç acaba bütün Türk halkı yılbaşını dışarıda kutluyor, kimse televizyon seyretmiyor da benim mi haberim yok?
Biz eskiden tombala oynardık, geçen sene tabu oynadık ama bu seneki oyuncağımız Poyraz olduğundan başka birşey oynamaya gerek kalmadı. Teyzeleri ve dayısı bol bol Poyrazla oynadı, yavrum aşırı ilgiden uyuyakalana kadar oynayıp durdular.Poyraz'da bu oyunlara katılıp uyku onu esir alana kadar direndi ama sonunda dayanamayıp gece yarısı olmadan uyuyakaldı. Gerçi uyurken bile noel baba olarak hediyelerini dağıttı :)

Artık Poyraz'la birlikte erken kalktığımdan eskisi gibi geç saatlere kadar oturamıyorum bu yüzden ikiye doğru artık yavaş yavaş uyku bastırınca bizde toplanıp evimize döndük böylece ilk yeni yılını ananesi , teyzeleri ve dayısıyla karşılamış oldu Poyraz. Yolda uyuyan Poyraz bey eve gelince gözlerini açtı ama babası onu bekliyordu ve her zamanki gibi onu omuzunda uyuttu.

Daha nice seneleri seninle birlikte karşılarız inşallah güzel oğlum, sen geldin hayatımız renklendi ve çok daha güzel oldu. Yeni yılda kimbilir ne ilklerini yaşayacağız beraber ilk adımını atacaksın, sendeleyip düşeceksin minik poponun üzerine, ilk doğumgününü kutlayacağız, biz hep yanında ve arkanda olacağız. Seninle geçecek her yeni yıl eskilerinden çok daha güzel olacak, yeni yılın kutlu olsun güzel bebeğim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder