22 Şubat 2010 Pazartesi

Anne Bebek Fuarı 2010

Geçen sene bu zamanlarda bu fuarı televizyonda görmüştüm o zamanlar hamile olduğumu bilmiyordum ama bir bebeğim olmasını çok istiyordum içimden " keşke bebeğim olsa da bende bu fuara gitsem" demiştim. Allah dualarımı kabul etti ve Poyraz'ıma kavuştum. Bu senede üşenmedim evime çok uzak olmasına rağmen bu fuara gittim. Evden sabah erken çıktık ve çok fazla trafiğe takılmadan fuar alanına CNR , Yeşilköy vardık. Geçmiş yıllarda bu fuar ücretsizmiş sanırım ama son iki yıldır giriş ücreti 10 TL. Birtek civcivbebe websitesinde alışveriş yapanlara davetiye veriyormuş ama benim geç haberim oldu ayrıca bu sitenin fiyatları dışarıya göre çok pahalı. Katılımcı firmalar davetiye verebiliyor bizde Bebedor'a Cuma günü mail atmıştık normalde kargoyla davetiye gönderiyorlar ama biz Cumartesi gideceğimizden davetiyeyi bekleyemezdik fakat Bebedor'dan Özlem Hanım öyle güzel ilgilendi ki bizimle. Beni arayıp cep telefonunu verdi ve sabah fuar alanına gidince kendisini aradık kapıya kadar gelip bizi aldı ve içeri soktu, doğrusu bu davranışları çok hoşuma gitti. Normalde doğumdan önce Poyraz'a Bebedor'dan biberon, biberon fırçası, emzik kutusu, emzik tutucu vs. birçok şey almıştım ama gene de standlarından bir sürü cici aldım. Hem ilgilerinden dolayı hemde fiyatları gayet makuldü. Ne de olsa 1 ay sonra katı gıdalara başlayacak Poyraz onun için alıştırma bardağı, kaşık, meyve filesi aldım. Ayrıca çıngırak ve dişlikleri 3,5 TL sudan ucuz onlardan aldım. Kendime bir kıyak yapıp I love my mummy önlüğü aldım :)
Fuar 3 salondan oluşuyor. Daha önce katılımcı firmalara bakmıştım ve forumlarda parekende satışların olduğunu okumuştum ama firmaların çoğunun parekende satışı yoktu. Bebedor dışında Baby Jem standından birkaç güvenlik ürünü, küvet içi sünger gibi birkaç şey aldım. Bunlar dışında satışı olan civcivbebe, narbebe, e-bebek, anneyiz.biz gibi websitesi satış yerleri vardı ama asıl firmalarda özellikle de tekstilciler de örneğin idil baby satış yoktu. Bu durumda modellere bakmanın da pek anlamı yok çünkü insan gördüğünü hemen almak istiyor. Benim aklımda sterilizatör, biberon termosu, kumaş kitap, araba içi oyuncak vs. gibi bir liste vardı fakat bu aradıklarımın çoğunu bulamadım. Bulduklarımda fuardan alıp taşımaya değecek bir indirim yoktu piyasa fiyatlarının aynısıydı.

Pazar günü çok kalabalık oluyormuş ve firmalar getirdikleri ürünleri geri taşımamak için teşhirdeki ürünleri uygun fiyatlara satıyormuş ama o kalabalığa girmek istemedim doğrusu. Cumartesi hiç kalabalık değildi diyebilirim fakat giriş ücretli olunca ziyaretçi sayısı çok düşmüş bu yüzden tenhaymış. Biz satış olan tüm stantlara baktık ama dediğim gibi almaya değecek birşey bulamadım ben. Hamileler için güzel olabilir herşeyi bir çatı altında bulup kıyaslamak ve modeller hakkında bilgi almak için ama benim gibi zaten herşeyi almış ve değişik şeyler arayanlar için çok çekici değil bence. Fuar alanında kafeler var ve Can Bebe her salonda emzirme odası yapmış büyük, ferah yerler o açıdan sıkıntı çekmiyorsunuz. Eskiden firmalar bol bol numune dağıtırmış bu fuarlarda ama bu sene o da yoktu daha çok sektörel bir fuar olmuş. Ben bir dahaki senelerde o kadar yolu tepip de gitmem ama tabii insan gidip tecrübe etmeden bu fikre ulaşamazdı onun için bu sene gittiğime pişman değilim.
Poyraz birçok bebek gibi arabada sürekli uyuyan bir bebek dönüş yolunda yarım saate yakın uyumayıp dünyayı seyretti yakışıklı oğlum ...

1 yorum:

  1. Merhabalar;

    www.bebekalemi.com dan herhangi bir tutarda alışveriş yaparsanız 2011 Anne Bebek Fuarı davetiyeniz hediye edilecektir.
    Saygılarımla;
    www.bebekalemi.com

    YanıtlaSil