9 Şubat 2010 Salı

Babamla Oynamaya Bayılıyorumm...

Babam sabah uyanır uyanmaz beni kucaklayıp sevmeye başlıyor. Ben çok erken kalkıyorum bazen 6 da bazen 7 de annem daha uyumak istiyor ama babamın da benim gibi uykuyla hiç arası yoktur o yüzden beni hemen kucağına alıyor bazen salona gidiyoruz annem birazcık daha uyusun diye. Bazen de yatakta oynuyoruz annem uyanana kadar. Babam çoğu sabah benimle oynamaktan işe vaktinde gidemiyor ama babam zaten kendi işini yapıyormuş o yüzden çok sorun değilmiş. Seviniyorum ben tabii her sabah benimle oynayabildiği için. Bazı sabahlar çok erken çıkıp gidiyor ben daha uyanmadan hiç güzel olmuyor o zaman. Alıştım bir kere her sabah onunla oynamam lazım güne başlarken.
Sabahın o saatinde bu kadar enerjim nereden oluyor diye sorup duruyor annem oysa ben akşam erkenden yatıyorum onlar gibi gece yarılarına kadar uyanık durmuyorum tabii olacak o kadar enerjim. Annem kendisi hem geç yatıyor hemde sabah erken kalkmamak için bana yalvarıyor, kusura bakma anneciğim sende yat benimle erkenden. Babamsa hem geç yatıyor hem erken kalkıyor tam sevdiğim model işte :) Hiç sorun çıkarmadan şıp diye kalkıyor başlıyor benimle konuşmaya.
Sonra hazırlanıp işe gidiyor. Akşam olsa da gelse diye bekliyorum. Hava kararınca geliyor üstünü değiştirip, ellerini yıkayıp hoppp hemen beni kucağına alıyor. Çok seviyorum babamın kucağında gezmeyi dünyaya yukarıdan bakıyorum annem gibi kısa boylu değil tabii babam kocamaaaannn boyu var. Annem zaten akşama kadar yoruluyomuş benimle uğraşmaktan babam alıyor hemen beni gene oyun oynuyoruz beraber.
Bir yandan da ziv ziv birşeyler anlatıyor babam. Bana da sorular sorup duruyor "günün nasıl geçti babacığım?, ne oyunlar oynadınız bugün bakalım? anneyi üzmedin dimi?" gibi şeyler sorup ağzımdan laf almaya çalışıyor. Alooo ben daha konuşamıyorum babacığım nasıl cevap vereyim sana. Yalnız dikkat ediyorum benimle oynama ayağına benden çok oynuyor oyuncaklarımla. Şimdilik birşey demiyorum oynasın bari ama ileride kumandalı arabam olsun, power rangers robotum olsun onları vermem şimdiden söyliyim.
Akşam oyunlarımızdan sonra beni uyutma görevi gene babamın. Annem bu işe uyuz oluyor onun omuzunda uyumuyorum diye, çünkü hep babamın omuzunda uyuyorum. Geçen gün "çözdüm ben aslında benim boyum kısa olduğundan kucağımdayken kafasını omzuma rahat gömemiyor, senin omuzuna çok rahat gömüyor kafayı ondan uyuyor orada" gibi bir teori geliştirdi annem. Kusura bakma ama anneciğim bütün gün seninleyim akşam da babamla oynamayı, ve onunla uyumayı seviyorum bu kadar basit yani, kıskanma, seninde koynunda meme emerken uyuyorum bazen sevin diye :)
Banyodan önce ve sonra çıplakken de babam beni mıncıklamayı çok seviyor. Annemle ikisi oramı buramı öpüp duruyorlar. Anladık seviyosunuz da yeter artık popomu öpüp durmayın, rahat bırakın iki dakka.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder