6 Şubat 2010 Cumartesi

Hayatımın 4.ayı

Yeni yıl geldi diye sevinip durdu annemler , kutlamalar bana kostüm giydirmeler falan eğlendiler gene. Ocak ayında kar yağdı ben henüz anlamadım ne olduğunu ama annem gene çok sevindi. Tüm perdeleri tülleri açıp hep dışarıyı seyrettik, her yer bembeyaz olmuştu. Güzeldi aslında ama niye bu kadar abarttı annem anlamadım belki büyüyünce daha iyi anlarım. Baktım balkonumuz bile bembeyaz olmuştu. Annem bana anlatıp durdu gerçi büyüyünce çok seveceksin karı , yağdığı zaman sende bizim gibi sevineceksin, çıkıp oynıycaz kardan adam yapıcaz filan diye, bakalım görücez. Yeni yılın ilk gününde herkes geç kalkarmış öyle deyip durdu annem ama ben dinlemedim tabii erkenden kalktım. Annemde baktı hava çok soğuk değil beni parka götürdü gezdik beraber. Sonra teyzemlere gittik onlarla da başka daha büyük bir parka gittik. Akşama doğru da alışveriş merkezine gittik yemek yedi annemler gene bana ciciler aldılar. 3.Ocak'ta annemle babam gene bu alışveriş merkezine gitti hava soğukmuş o yüzden fazla parkta gezemiyoruz hep kapalı yerler buralar çok kalabalık oluyor eğer uyanıksam etrafı seyrediyorum bende ne çokkkk insan var. Gerçi genelde dışardayken uyuyorum ben :)
4.Ocakta annem beni evde babamla bırakıp dışarı çıktı şirkete gitmiş, doğum izni bitti filan diye birşeyler duydum babamla konuşuyodu, beni bırakıp gitmeeee anneciğim diye acıklı bir bakış attım, zaten o yokken da ağladım bastım yaygarayı işini halledip hemen geldi.  6.Ocak'ta doktor kontrolüne gittik doktor amca gene orama burama bakıp durdu, herşeyi iyi dedi annemler sevindi. O gün sürpriz yapıp teyzemin işyerine de gitmiştik sonra da dışarda yemek yedi annemler bende uslu uslu durdum yanlarında.
Bu ay ilk defa kendi evim dışında bir yerde uyudum, annemle beraber ananemin evinde kaldık. Aslında oturmaya gitmiştik ama ben sabahları ultra süper tatlı olduğumdan teyzemler ve dayım çok ısrar etti orada kalalım diye. Hem gece uyanınca biz yardım ederiz falan diye kandırdılar annemi ama ben sabah 5te ağlarken hepsi horul horul uyuyodu valla :) neyse sabah 7 de Nesrin teyzem kalktı beni aldı, bol bol oynadık beraber.
15.Ocak'ta bizim eve temizlikçi teyze geldi o geldiği zaman biz genelde anname gidiyoruz çünkü çok ses yapıyor ben uyuyamıyorum evde ayağının altında dolaşmayalım diye götürüyor annem beni. O gün Nesrin teyzem işe gitmedi sabah gelip bizi aldı beraber kahvaltıya gittik. Haftaiçi olduğundan gittiğimiz yer bomboştu kahvaltı keyfi yaptı annemler. Ben uyanınca annem beni kafenin ortasında emzirdi valla kimse yoktu içeride :)
16.Ocak'ta biz Batulara gittik. O benim oyuncaklarımla oynadı ben onunkilerle oynadım, onun odası oyuncak doluuuu :) Biz oynarken annemlerde oynadı yani dans etti bende onlara eşlik ettim oturduğum yerden çok komik kadınlar evin içinde dans edip durdular :)
20.Ocak'ta Gözde teyzem beni ziyarete geldi. O gelince her misafir geldiğinde yaptığım gibi ultra uslu bebek moduna girip hiç ağlamadım gıkım bile çıkmadı. Annem ne kadar huysuz bu yaramaz dese de insanlar inanmıyor tabii ben böyle yapınca. Aaaa neresi yaramaz bu çocuğun melek bu ayol filan diyorlar, nasıl taktik ama heheheheh :)
23.Ocak'ta annemler anne-baba gecesi yapıp sinemaya gittiler bana gene teyzemler baktı evde, valla onlar da olmasa napıcam bilmiyorum. Bütün gece beni şımartıyorlar her türlü oyunu oynuyoruz beraber. Bu sefer annem süt sağıp bıraktığından geç geldiler birde iyice abartıyolar sanki git gide dur bakalım şimdilik ses çıkarmıyorum gezmelerine, zaten ayda 1 kere çıkıyorlar canım olsun o kadar.
Teyzemler çok alem aşağıda gördüğünüz gibi bana oyun oynamayı öğretiyorlar.
,
Ertesi sabah Nesrin teyzem bize kahvaltıya geldi. Gözlerime inanamadım valla bu makyajlı güzel bayannn benim teyzem mi? hayret ettim vallahi hergün böyle süslensin bundan sonra.
Bu arada yeleğim nasıl ama? Annem hamile kalınca ananem benim kız olacağımı düşünüp bir sürü kız yeleği örmüş bana ama noldu erkek oldum işte :) sürekli kustuğumdan bütün yeleklerim kirlide olunca annem bunları giydiriyor mecburen..
30.Ocak'ta annem ve teyzemle Cevahir diye bir alışveriş merkezine gittik. Çooook büyük bir yerdi. Babam bizi arabayla götürdü ve 2.kez köprüden geçmiş oldum. Yolda bazen dışarıyı seyrettim bazen uyudum. Annemler bütün mağazaları gezdiler ama canım annem gene kendine birşey almayıp bana bir sürü ciciler aldı.
Bu aylık da benden bu kadar. Annem diyor ki hava çok soğuk olduğundan fazla gezememişiz bu ay ama havalar ısınınca beni her gün dışarı çıkaracakmış o zaman dünyayı keşfederim, daha çok şeyler yazarım size. O zamana kadar hoşçakalın, ellerinizden öperimmm :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder