5 Şubat 2010 Cuma

Ne Çabuk Büyüyorsun Bebeğim?

Sen doğalı tam 125 gün oldu bebeğim. Oysa bana çoook uzun bir zamanmış gibi geliyor. Sanki sen hep vardın, senden öncesini hatırlamıyorum bile. Şimdi neden insanların hayatlarını çocuklarından önce ve çocuklarından sonra diye ikiye ayırdıklarını çok iyi anlıyorum. Sen hayatımızın öyle bir parçası oldun ki sensiz nasıl yaşamışız bugüne kadar diye soruyorum şimdi. 125 gün insan ömrü için çok da uzun bir süre değil aslında ama senin için çook uzun. Öyle çok büyüdün ki bu zamanda. Doğduğunda doktor teyze sana iri bebek dese de bana göre miniciktin. Kollarımın arasında rahatlıkla taşıyordum seni şimdi 7,5 kilo oldun bile boyun da uzadı artık kollarımın arasında kaybolmuyorsun.

Bugün aşıya götürdüm seni, şansına yan apartmanımızın altına sağlık ocağı açıldı bende nasılsa yakın diye portbebeye koydum seni ve gözlerime inanamadım sığmadın resmen portbebeye. İlk doğduğunda seni hep onun içinde götürüyorduk hastaneye ve içinde kayboluyordun şimdiyse tam oluyorsun içine yani 1 ay sonra taşarsın artık :)

Sana hamile olduğumu öğrendiğim an erkek olduğunu biliyordum ve hissediyordum, sana aldığım ilk şeylerden birisi salopet takımıyola beraber aşağıdaki mavi hırkaydı. Mavi benim en sevdiğim renktir bu hırkayı da çok seviyordum ona bakıp bakıp seni hayal ederdim. Daha 1 haftalıkken sana bu hırkayı giydirmiştim içinde kayboluyordun nerdeyse. Oysa bugün tam oldu sana hırkan belki de birkaç hafta sonra o da küçülenler çekmecene gidecek.
Bugün aşıdan mı bilmiyorum ama çok ağladın  yarım saat susmadan ağladın, hem panik oldum hem üzüldüm hem ne yapacağımı bilemedim, baban da henüz eve gelmemişti. Gözyaşı dökerek ağladın resmen içim parçalandı, elimden birşey gelmedi diye bende ağladım seninle. Sonra sakinleştin ama çok çok korkuttun beni. Sonra enerjin bitince uyuyakaldın babanın omzunda. Daha hasta olacaksın, ateşin çıkacak, belki düşecek bir yerlerini inciteceksin, kim bilir neler neler yaşayacağız seninle ama ilk defa böyle olunca çok üzüldüm bende. Seninle beraber bizde büyüyoruz bebeğim her gün birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz, senin için herşeyin en iyisi en güzeli olsun diye okuyup, araştırıyoruz. En önemlisi seni çok seviyoruz her an, her gün ayrı güzel görünüyorsun gözüme. Büyüdükçe de git gide daha yakışıklı oluyorsun kurabiyem benim :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder