22 Mart 2010 Pazartesi

Dolu dolu haftasonu...

Daha önce de söylediğim gibi haftasonlarını seviyorum. Gerçekten dolu dolu geçiyor, kimse çalışmıyor herkes birarada gezmeler, tozmalar, eğlenmeler gel keyfim gel. Keşke hep haftasonu olsa kimse çalışmak zorunda olmasa hep gezsek, tozsak klasik geyiğinden sonra gelelim bizim haftasonumuza. Bu haftasonu gezmelerimize Cuma akşamından başladık. Klasik kuzen buluşmalarımızdan birini yaptık.
Batuhan'la Poyraz önce tanışıp el sıkıştılar "merhaba dostum :)"
Sonra kaynaşıp oynamaya başladılar. Batu normalde çok uslu !!! bir çocuktur :), onun saçını çekti benim şebek oğlum, o da ses etmedi yavrum. Şimdilik iyi anlaşıyolar çünkü Poyraz henüz elinden oyuncağının alınmasına ses etmiyor ama ileride kapışabilirler gibi bir hisse kapıldım.
Cumartesi ise ana oğul gezmeye çıktık. Poyraz'ın koltuğunu kaptığım gibi önce Ebru teyzesini ziyarete gittik. Kıdemli anne Ebru teyzesi Poyraz'ı ayağında sallama yöntemiyle uyutmayı başarınca bizde rahat rahat sohbet edip, çayımızı içtik. Demir abisinin yatağını çok sevdi oğlum 1,5 saat uyudu.
Demir abisi sesini duyamazsak diye uyurken Poyraz'ı kontrol etti, gelip bize "mışıl mışıl uyuyor Poyraz" diye bilgi verdi.
Oradan çıkınca bu sefer Ahu teyzesine gittik. Ahu benim çok eski arkadaşım neredeyse çocuktuk tanıştığımızda şimdi benim çocuğum var çok garip geliyor. Poyraz uykusunu da almış olduğundan çok keyifliydi Emine Teyze ve özellikle Nadir amcayada bol bol gülücük attı.
Pazar günüde Poyraz'ı görmeye dayım ve kuzenlerim geldi. Sülelemiz çok geniş olduğundan kalabalık sofraları severim, Poyraz'da çok fazla huysuzluk yapmadı da rahat rahat oturup sohbet edebildik. Dayım ve kuzenlerim de Poyraz'ı ilk defa gördü :)
Poyraz'da sofrada bize eşlik etti ve annesinin kekinden tattı kuzucuk.
Akşamda Yiğit abisi Poyraz'ı görmeye geldi. Zaten bizimki uykuyu hiç sevmediğinden bayılıyor böyle insanlar gelsin onunla ilgilensin, oynasın. Hiç uyutmaya çalışmasak gene uyumak istemez bizim oğlan. Sonunda 22.30da babasının zoruyla uyudu.
Böyle kalabalık haftasonlarından sonra hafta içi yalnız kalmak sıkıcı geliyor, ana oğul idare ediyoruz. Allahtan havalar ısındı hergün parktayız artık :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder