7 Mart 2010 Pazar

Hayatımın 5.ayı..

Evettt hayatımın 6.ayına girdim annem diyor ki bu ay da bitince benim için yepyeni şeyler başlayacakmış yemek yiyecekmişim , değişik lezzetler hımm şimdiden heyecanla bekliyorum. Şubat ayı bizim için gene hareketli geçti şu annem yerinde durmak bilmiyor zaten. Hafta içleri biraz daha sakiniz en fazla beraber parka gidiyoruz annemle çünkü babam ve teyzemler çalışıyorlar ama haftasonları sürekli geziyoruz o yüzden ben bile daha 5 aylık olmama rağmen haftasonlarını seviyorum :) annem diyor ki herkes haftasonlarını çok severmiş ee benim neyim eksik bende seviyorum işte.
Bu ayın ilk günlerinde kar diye birşey yağdı her taraf bembeyaz oldu, biz annemle hep camdan seyrettik ama dışarı çıkmadık çünkü hava çok soğuk oluyormuş annem beni çıkarmadı bizde evde takıldık.
6.Şubat akşamı ananemin doğumgününü dışarıda kutladık annem beni de götürdü ama ben biraz huysuzluk yapınca beni eve babamın yanına gönderdi. Bunu takip eden bir haftada ben biraz huysuzluk yaptım annem üzüldü, evde uyumak istemedim bir türlü annem de beni hergün parka götürdü. Hava soğuk bile olsa parka gittik ve ben parkta hep uyudum. Açık hava bana iyi geliyor anneciğim yoksa seni üzmek için değil yani yanlış anlama muck.  Birgün gene parka gitmek için dışarı çıktık, çok yağmur yağmaya başlayınca ananemlere gittik zaten çok yakın yan sokakta oturuyorlar. Ananem beni aldı ve komşusuna götürdü annem benim durmayacağımı hemen döneceğimizi sandı ama biz 1 saate kadar oturduk orda, ben o teyzenin koltuğunda uyuyakaldım annem çok şaşırdı bu işe.
13.Şubat Cumartesi benim için yorucu bir gün oldu. Önce Ezel teyze, Güler Teyze ve Melis beni görmeye geldiler.
Onlar gidince teyzemle beraber Palladiuma gittik, gezdik dolaştık. Sonra da büyük teyzemlere gittik. Yiğit abim beni çok seviyor, hep kucağında gezdiriyor, oyunlar oynuyor benimle.
14.Şubat sevgililer günüymüş, bende annemin küçük sevgilisiymişim öyle diyor. Onun için beni giydirdi, süsledi babamla beraber caddeye gittik, gezdik, yemek yedik. Akşam teyzemlere gittik çünkü onların da sevgilisi benmişim o yüzden onların da sevgililer gününü kutladım :)
18.Şubat'ta ilk defa su içtim, pek bir lezzeti yok ama değişik bir şey...
19.Şubat'ta ilk defa parkta oynadım, bugüne kadar parka çok gittim ama hep uyuyordum bu sefer annem beni uyandırdı ve oynadık, salıncağa bindim, çok sevdim.
20.Şubat'ta köprüyü geçip karşıya gittik, anne bebek fuarına gittik annem bana ciciler aldı oradan. Ben bir süre arabamda uyudum sonra teyzemin kucağında gezdim, etrafımı inceledim, güzel kızlar vardı onlara baktım. Bu da bıktım şu annemin fotoğraflarından bakışım...
21.Şubat'ta mezarlığa gidip dedemi ziyaret ettik annem ve teyzemlerle beraber. Daha sonra da gene hep birlikte alışveriş yaptık ve dışarıda yemek yedik. Ben gene ultra uslu çocuk oldum, zaten bana gezme olsun başka birşey istemem.
Ertesi günde annem ve babamla alışverişe gittik bana çok tatlı eşofman ve ilk spor ayakkabımı aldılar, daha giymeme çok var ama annem dayanamayıp aldı, merak etme anneciğim onları giyip parkta koşup oynayacağım günler de gelecek.
24.Şubat Perşembe gecesi 4'te uyandım ve bir daha uyumadım, annemle babam çok sinirlendi bu işe ama uykum kaçtı napiyim. Sabah 6.30a kadar oturdular benimle sonunda uyudum ama sadece yarım saat. Benim bir huyum var her sabah 7 de kalkarım. Gece uyusam da uyumasam da farketmez illa ki 7 de kalkmam lazım. Annem bu huyuma sinir oluyor ama elimde değil kalkıyorum işte. Neyse annemi gece uyutmadığım için teyzem geldi sabah 7.30 da oyun filan oynadı benimle annemde uyudu birazcık. Babam zaten kaçıverdi o sırada birazcık sinirli gibiydi o da. Teyzem işe gittikten sonra annemle gene uyku konusunda biraz atıştık. Evde uyumak istemiyorum anlatamadım gitti, illa dışarı çıkmak istiyorum. Neyse annem sonunda pes edip beni dışarı çıkardı beraber pazara gittik. Ben tabii yola çıkar çıkmaz uyuduğum için pek birşey görmedim.
Ben artık yeterince büyüdüm ve annemlerle kahvaltı etmeye karar verdim. Tepeden baktım inceledim ne var ne yok, birde sürekli yemek yeme efekti yaptım ağzımla. Babam dayanamadı sonunda bana bir kaşık tahin pekmez verdi. Mımmm tatlı ve güzel birşeymiş, afiyetle yedim.
27.Şubat'ta teyzem, annem ve ben Melis'in doğumgününe gittik. Melis tammm 1 yaşına girdi kocamann oldu :)
Melis ve kuzeni Kerem'le oynadık, annemler güzel mamalar yedi, Melis'e hediyelerini verdik ve oradan ayrılıp aynı gün ikinci gezmemize gittik. Annemin kuzenine gittik. Aman allahım ne kadar çok bebek ve çocuk vardı şaşırdım kaldım. Efe 2 yaşında, Sevde 2 yaşında, Sena 7 aylık, Yusuf benden 13 gün büyük ve ben. 5 bebek birarada resmimizi çekemedi annem çünkü büyükler gelip bizimle poz vermedi. Biz tabii henüz hareket edemediğimizden bizi çekti annem bol bol.
Aynı günde amma çok arkadaş gördüm yaa, yoruldum vallahi. Yusuf bize geldiğinde benim yatağımda beraber yatmıştık bu sefer de ben Yusuf'un beşiğinde uyudum. Gece çok geç döndük eve, ben uyudum.
Ertesi gün babamın evde çalışması gerekiyormuş bu yüzden biz ananemlere gittik. Daha kahvaltı masasına oturur otururmaz telefon geldi annem beni orada bırakıp hemen eve gitti çünkü şofben patlamış, her taraf su olmuş ve babam bu işe çok kızmış. Annem oraları temizleyip hemen koşup geldi beni emzirmek için. O akşam teyzemlerle dışarıda yemek yedik ve alışveriş yaptı annem.
Annem ve teyzemler zayıflamak için rejim yapmaya karar vermişler ve inanırmısınız bunu gecenin 11inde Kahve Dünyasına gidip pasta yiyerek kutladılar :)))) çok güldüm bu hallerine vallahi...
İşte bu aylık da benden bu kadar teyzelerim amcalarım, bir dahaki ay görüşmek üzere, hepinizin ellerinden öperim.

1 yorum:

  1. yerim ben senin o gülen yüzünü aşkım benim, gülen yüzün hiç solmasın inşallah...

    YanıtlaSil