6 Mart 2010 Cumartesi

Nurturia geldi hanımmm...

Günümüzde birçok anne daha hamile olduğunu öğrenir öğrenmez internete dalıyor ve başlıyor okumaya. Zira benim de anne bebek blogları ile tanışmam ve bir tane edinmeye karar vermem hamileliğimde oldu. Internet artık günümüzde öyle bir hal aldı ki pek çoğumuzun hayatında vazgeçilmez oldu. Aradığımız herşeyi anında ve çok kısa sürede bulabiliyoruz böyle bir bilgi deryasına sahip olmak çok büyük bir şans. İnanırmısınız internet Türkiye'de yalnızca 12 yıldır yaygın olarak kullanılıyor ve şimdiden geldiği noktaya bakın, bizim çocukların zamanını düşünemiyorum bile. Neyse efendim anne olacağını öğrenen kişi büyük bir bilgi açlığıyla her bulduğu siteyi okumaya, bilgileri hatmetmeye başlar ve görür ki birçok konuda doktorlar hem fikir değildir ve her kafadan bir ses çıkmaktadır. İlk çocuğu olacak bir anne ise kafası karışır bir yandan doktor sitelerini, bir yandan forumları, bir yandan blogları okur okur okur ve işin içinden çıkamaz. Ama şimdi NURTURIA var, burası tamamen anne babaların kendi deneyimlerinin yer aldığı bir platform. Aklınıza takılan bir soru mu oldu yazıveriyorsunuz hop cevaplar geliyor, ne kadar çok fikir o kadar bakış açısı siz içinden beğendinizi alıp uygulayabilirsiniz. Ben Poyraz'ın içinde bulunduğu aya göre kafama takılan şeyleri arayıp buluyorum çünkü benim sorularım zaten çoktan yazılmış oluyor yani birçok annenin kaygıları ortak aslında. Anne olacaklar ve annelere şiddetle tavsiye ediyorum, üye olun, yazın, okuyun, paylaşın  :)

Nurturia Nedir?

"Nurturia ile çocuğunu daha kolay büyüt"

Bebek bekleyen ve küçük çocuklu ailelerin çocuklarının günlük hikayelerini, gelişimlerini sevdikleri ile paylaşabildikleri, aynı zamanda diğer anne-babalar ile tecrübe paylaşarak yardımlaşabildikleri sosyal platform Nurturia.

Nurturia'da Neler Yapabilirsiniz?

•Kendiniz için bir hesap açabilir, çocuklu arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz, yeni arkadaşlar bulabilirsiniz.
•Kendi hesabınızın altında çocuklarınız için ayrı birer hesap oluşturabilirsiniz. Çocuklarınızın günlük maceralarını buradan paylaşabilirsiniz.
•Çocuğunuzun anı defterini güncelleyerek hem anılarını hem paylaşırken, hem de gelecek için kayıt altına alabilirsiniz. İlkleri, dedikleri, yaptıkları, büyümesi...
•Çocuklarınızın hesaplarını eşinizle birlikte güncelleyebilirsiniz.
•Çocuk büyütmekle ilgili her türlü sorunuzu sorabilir, soru yanıtlayarak tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
•Gruplar kurabilir, varolan gruplara üye olabilirsiniz.

Hamilelikten itibaren
•Hamileyseniz de üye olarak hamileliliğinizin nasıl geçtiğini, günlük heyecanlarınızı, sıkıntılarınızı paylaşabilirsiniz.
•Henüz doğmamış çocuğunuz için profil sayfası açıp, anı defterini oluşturmaya başlayabilirsiniz. İlk tekmeleri, cinsiyetinin öğrenilişi, isim seçimi...
•Tecrübeli anne-babalara hamilelik ve çocuk bakımı ile ilgili sorular sorabilirsiniz. Gruplara üye olabilir ya da kendi grubunu kurabilirsiniz.

Nasıl Üye Olabilirim?

Üyelik ücretsiz. http://www.nurturia.com/ adresinden 1 dakikada üye olabilirsiniz. Kayıt olduktan e-posta adresinizi onaylamayı unutmayın.
Nurturia Tanıtım Turu Adresi: http://www.nurturia.com.tr/account/tour

Nurturia Ne demek?

Nurturia, İngilizce'de iyi bakmak, büyütmek anlamındaki "Nurture" kelimesinden geliyor. Yurt dışına açılma planlarından dolayı ingilizce kökenli bir isim seçilmiş.

1 yorum: