11 Mart 2010 Perşembe

Yapmam Deyip Yaptıklarım...

Anne olmadan önce büyük büyük laflar ettiğim bir yazı yazmıştım ve sürekli şöyle yapmıycam , böyle yapmıycam diye kafamda bir takım fikirler uçuşuyordu. Anne olunca kazın ayağının öyle olmadığını anladım, asla asla dememek ve yaşamadan büyük konuşmamak lazımmış. Buyrun yapmam deyip bal gibi de yaptıklarım:

* Aaa çoçuğu yatağa almayalım alışmasın sakın bizimle yatmaya cık cık cık derdim- akşam uykusuna kendi yatağında yatsa bile , ki bu nadiren oluyor çünkü genelde babası uyutuyor ve bizim yatağa koyuyor, gece ilk memeye kalkışında bizim yatağa transfer oluyor ve sabahı orada ediyor.
* Bebeği uyusun diye arabayla gezdirenler varmış, olur mu öyle şey canım? aaaa derdim. Poyraz'ın uyku sorunu var (hangi bebeğin yok ki?) bizimki kesinlikle uykuya karşı, çocuk uyumak istemiyor. Gündüz uykuları giderek kısaldı bazen 20 dk.bazen yarım saat ancak uyuyor. Fakat bebek arabasında sokağa çıkar çıkmaz uyuyor ve dışarıda olduğumuz müddetçe nadiren uyanıyor. Bunu gören ben hergün sırf uyusun diye onu parka götürüp 2 saat yürüyorum. Evde birbirimizi huzursuz edeceğimize hava soğuk da olsa parka gidiyoruz o uyuyor ben yürüyorum. Eee ne oldu şimdi çocuk dışarıda uyumaya alışmasın tezim??
* Bebek arabasıyla pazara gitmem, kalabalıkta geçilmiyor, bebek arabaları yolları kapatıyor derdim, büyük konuşmamak gerekmiş, gittim, alışveriş yaptım, döndüm.
* Henüz yemek yemiyor ama yemek konusunda sürekli "yok ben öyle peşinde koşmıycam yerse yer canım" şeklinde bir yaklaşımım var ama bunun da yalan olacağı belli şu anda bile yeterince emmediğini düşünürsem çocuğa zorla emdirmeye çalışıyorum yemek yeyince nasıl olacağız allah bilir.
* "Facebook'ta yavrumun resmini profil resmi yapmam, çok saçma birşey" diyordum ama kendim de yaptım, o kadar da kötü birşey değilmiş :)
* "Çocuğu ayağımda sallayarak uyutmam" diyordum, bizimki o kadar uykusuz çıktı ki bırakın ayağa başımın üstünde bile sallarım yeterki uyusun noktasındayım :))
Kimbilir daha neler neler yapacağız , ne numaralar çekeceğiz yesin, uyusun mutlu olsun diye bakalım :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder