23 Nisan 2010 Cuma

Ada Vapuru Yandan Çarklı...

Poyraz'ın ilk çocuk bayramı şerefine onu değişik bir yere Büyükadaya götürdük. Aslında 23 Nisan'da adaya gitme fikri biraz riskliydi çünkü 23 Nisan gayrimüslimler için dini bir bayram her yıl bu tarihte yüzlerce insan adaya gelip, Aya Yorgi'ye tırmanarak dilek diliyor ve bir inanışa göre bugün dilenen dilekler de gerçek oluyor. Bizim sevgiliyle Aya Yorgi tepesine tırmanmışlığımız çoktur ama tabii ki bebek arabasıyla oraya çıkmak gibi bir niyetim yoktu zaten oraya gidip de fayton kuyruğunu görünce niyetim olsa da vazgeçerdim :))
Bu gezimizle birlikte Poyraz bir sürü ilke imza atmış oldu. Önce ilk defa bir deniz taşıtına bindi. Niyetimiz vapura binmek olsa da fazla beklememek için motora binmeyi tercih ettik. İlk defa motora binip denizlere açılmış oldu minik kuş. Biraz öksürdüğünden ve burnu tıkalı olduğundan üşütür diye biraz tırsıyordum ama şansımıza hava çok güzeldi hatta fazla sıcaktı. Gene de içerde oturduk tabii ki ama dışarı çıkıp resim çekerken bile deniz ve martılar acayip ilginç geldi Poyraz'a. Bugünlerde sürekli kucaktan inmeye, aşağı atlamaya çalışıyor, kucağımızda yılan gibi kımıl kımıl yerinde durmuyor bu yüzden dışarıda fazla duramadan döndük içeri.
Sonra ilk defa adaya ayak bastı minik kedi.
İlk defa at gördü :))
İlk defa bu kadar topu birarada gördü ve çok sevindi :)
İlk defa annesine çiçek verdi :)
Adaya gelip de bisiklete binmeden dönülmez bunu 6 aylık oğlum bile biliyor :)
İlk defa 23 Nisan'ı kutladı, bütün sabah kendisine Atatürk'ü ve Çocuk bayramını anlattım ...

İlk defa çimenlere oturdu, çiçekleri inceledi, koparmaya çalıştı..
İlk defa günbatımını seyretti ...
Böylece ilk 23 Nisan'ını kutlamış olduk oğlumla. Tüm çocukluğu boyunca çok güzel bayramlar geçirmesini diliyorum tatlı oğlumun :)

1 yorum:

  1. Unutulmaz bir bayram olmuş, ne güzel. Dilerim tüm çocukların her günü bayram tadında geçer.

    YanıtlaSil