21 Nisan 2010 Çarşamba

Bebekler Hasta Olmasın :(

Bebekler ve çocuklar hiç hasta olmasa ne güzel olurdu dimi? Yetişkinler bir şekilde başa çıkabiliyor ama çocuklar ve özellikle bebekler için hastalık çok sancılı geçiyor. Bir kere ne hissettiğini anlatamıyor en büyük problem bu bence, çocuğun nesi olduğunu, neresi ağrıdığını bulmak bize ve doktora kalıyor ki bu da her zaman çok kolay olmayabilir.

Geçen haftaki hastane maceramızdan sonra şimdi de üşüttü tatlı oğlum. Zaten mevsim tam üşütme havası, bizde Pazar günü birkaç saat dışarıdaydık, gerçi çok korunaklıydı Poyraz arabasında ama gene de o gün mü üşüttü bilemiyorum. Pazar gecesi doğru düzgün uyuyamadı, sürekli uyandı, biraz ateşi de vardı. Pazartesi sabahı panik anne baba olarak soluğu doktorda aldık. Doktor iyi olduğunu söyledi, ilaca bile gerek yok dedi, çok şükür dedik ama burnu fena tıkalı nefes alamıyor yavrucak ve burnunu elletmiyor kesinlikle, temizleyebilsek rahatlayacak belki ama yok deli gibi ağlıyor. Burnundan nefes alamadığı için rahatsız yoksa allaha şükür başka bir derdi yok, ateşi düştü. İki gündür felaket huysuz birkaç saat keyifliyse günün geri kalanında hep keyifsiz. Çeşitli maymunluklar yapıyoruz gülsün diye ama ona bile hali yok. Uykuları da hep bölük pörçük, uyuyor, tam dalamadan uyanıyor. Aslında bunlar üşütmeden değil, dişlerden bence. Alttaki iki dişi çıktı şimdi de üstten bir dişinin ucu göründü o çıkmaya çalışıyor. Alttakiler çok zorlamamıştı ama üstteki çok zorluyor yavru kuşu. Allah yardımcısı olsun biran önce çıkarsın da rahatlasın yavru kuşum diye bekliyorum.

İki gündür evden çıkmıyoruz olur da daha fazla üşütür diye. Havalar da belirsiz zaten bir türlü tam ısınamadı. Umarım Cuma'ya kadar tam olarak toparlanır tatlım çünkü ilk çocuk bayramı için bir sürü plan yaptım. Sabahtan akşama kadar gezeceğiz oğlumla.

Bebekler hiç hasta olmasın hep gülsünler...

1 yorum:

  1. bence de hiç hasta olmasın benim minik kuşum :[

    YanıtlaSil