14 Nisan 2010 Çarşamba

Poyraz'ın İlk Pikniği

Havalar dengesiz bir gün yazdan kalma bir hava var çok sıcak, dışarıda tshirtle geziyorum , bir gün acayip esiyor, soğuk, çocuk üşütecek diye korkuyorum. Ama gene de her gün dışarı çıkmaktan geri kalmıyoruz oğlumla. Havalar artık iyice ısınsın ve soğumasın istiyorum böylece park gezintileri daha eğlenceli oluyor ve Poyraz üşüyecek mi diye korkmuyorum. Geçenlerde de gene böyle güneşli bir gün görünce kendimizi sahile attık. Tabii bizimle beraber bütün İstanbul halkı da sahilde olduğundan park yeri bulma, bir yerden yiyecek birşeyler almak için sıra bekleme vs. oldukça stresli oldu ama sonunda çimlere yayılmayı başardık. Sırf bu kalabalık yüzünden Pazar gezmeleri biraz işkenceye dönüşüyor maalesef. Çoğu zaman insan çıktığına pişman bile olabiliyor, hele de benim sevgilim gibi sıkıntılı bir bünye kaldıramıyor bu kalabalığı. Ama Poyraz'ın gülüşlerini ve mutlu olduğunu görmek herşeye değiyor. Kendimizi çimlere atıp koca bir battaniye serdik ve Poyraz'ı da saldık çayıra. Henüz tam dengede oturamasa da oldukça yol katetti. Zaman zaman devrilse bile çoğunlukla kendi başına oturabiliyor artık.
6.Nisan'da ek gıdalara başladık ve o günden beri ne bulsa yemeye çalışıyor. O gün ona ilk defa bebek bisküvisi aldım ve bayılarak yedi. Üstüne başına döktü, saçtı, her tarafını pislettii, tam bir sokak çocuğu gibiydi ve çok tatlıydı.
Baba oğul cimlere yayılmayı da ihmal etmediler. Poyraz genelde totosunun üzerinde bir saniye bile rahat duramayan bir bebek ama açık hava iyi geldi sanırım ki uzun bir süre babasıyle yattı. Bir yandan gökyüzünü seyretti, bir yandan bisküvisini kemirdi.
Tabii ki bir park klasiği olarak top da oynandı. Top zaten nereye gitsek bizimle geliyor, çoğunlukla oynamayı da seviyor Poyraz. Gerçi burada pek ilgilenmemiş topla ama genelde favori oyuncaklarından biri. Pikniğe gidilip de top oynanmazsa olmaz diye baba topla kendi kendine oynamakta :)
Güneşi görüp kendimizi sahile atmıştık ama bahar güneşi insanı aldatıyor. Hele de deniz kenarı olunca baya esiyordu, baba bu işe dayanamadı ve ben yiyecekler birşeyler almaya gidip döndüğümde Poyrazı toplamıştı bile. Poyraz'ın ilk piknik macerası Rüzgara yenik düştü :), kısa sürede bitti. Artık havalar ısınınca ve fırsat buldukça hafta içi Poyrazı çimlere salacağız.

1 yorum:

  1. Nihal bütün resimler çok güzel ama Poyraz'la Serdar'ın yanyana yattığı resme bayıldım yaa tipe bakar mısınız insan bu yaşta bu kadar cool olabilir mi yaa yerim ben o serseriyi, çok öpüyorum...

    YanıtlaSil