14 Mayıs 2010 Cuma

Diş Buğdayı Partisi...

Tüm hazırlıklardan sonra Cumartesi günü masamızı hazırlayıp misafirlerimizi karşıladık. Gerçi misafirler gelmeye başladığında Poyraz'ım balkonda salıncağında uyuyakalmıştı :) Uyanınca cicilerini giyip görücüye çıktı. Onu ilk defa gören Özlem ablasını pek sevdi, sevgisini bol bol saçını çekerek gösterdi.
Teyzesi Melis'i uyutmaya çalışırken kıskandı o da kucağa gitti ama orada da uslu durmadı :)
Günün maskotu oldu, kucaktan kucağa gezdi, sonunda yorulup biraz oyuncaklarıyla oynadı.
Artık bebek sahibi olmaya karar veren Kevser ablasına gülücükleriyle elinizi çabuk tutun bana arkadaş getirin mesajı verdi.
Melis'le bol bol gülüştü, kalem savaşı yaptı, oyuncaklarını paylaştı.
Mamalar yendi.
Ve sıra geldi meslek seçimine. Ben ortaya bir sürü şey koydum. Müzisyen olması için CD, yazar olması için kitap, doktor olması için steteskop, gemi mühendisi olsun diye gemi maketi, öğretmen olsun diye kalem, mühendis olsun diye cetvel, yönetmen veya oyuncu olsun diye dvd, fotoğraf makinası, bilgisayar mühendisi olsun diye mouse, modacı olsun diye makas ve futbolcu olsun diye top. Bu bölümü videoya çektik, Poyraz önce kitaba dokundu çok sevindim heh dedim yazar olsun benim oğlum, eline almadan es geçti , gemi maketini aldı zaten çocuğun odası da gemici, giysisi gemici ayrıca Poyraz genelde gemicilerin çocuklarına koydukları bir isimmiş ama diyorum kaptan olmasın olursa da en fazla Şehir hatları vapurunu sürsün fazla uzaklara gitmesin :)), neyse gemiyi de hemen bırakıp son olarak mouse da karar kıldı, eline aldı ve bırakmadı. Bizde ee dedik baba mesleği demek ki bilgisayar programcısı olacak benim oğlum. :)
Sofra akşama tekrar kuruldu.
Sofrada her türlü şaklabanlık yapılarak bol bol gülündü.
Ve sonunda minik kuş yorgun düşüp uyuyakaldı.
1de başlayan diş buğdayımız gece 11'de son buldu. Çok güzel bir gündü, katılan tüm misafilerimize buradan teşekkür ediyor, yeni bir organizasyonda görüşmek üzere diyoruz, ne de olsa biz kutlayacak yeni birşeyler mutlaka buluruz :)) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder