31 Mayıs 2010 Pazartesi

Gezme & Tozma olayları...

Blogu takip edenler evde oturmayı hiç sevmediğimizi anlamıştır :) Çocuğu da kendime benzettim, bir gün dışarı çıkmayalım evde geçirelim diyorum ve dediğime pişman oluyorum, çocuk evde kesinlikle uslu durmuyor, duramıyor, fakat sokakta olduğumuzda nispeten daha uslu :) anasının oğlu desem yeridir. ( Burda da Dila'yı anmadan geçemem o da gezme konusunda anasının kızıdır bir bebek sabah kalkınca anne filan diye ağlar değil mi Dila atta diye ağlıyordu :) sabah uyanır uyanmaz attaya gidilecek ve mümkünse gece yatınca dönülecek eve şeklinde yaşıyordu çocuk, korkarım Poyraz'da aynı yolda ilerliyor) Bir sürü yere gittik, gezdik tozduk geçtğimiz günlerde fakat sürekli dışarıda olduğumuzdan akşam döndükten sonra da yemek, uyutma faslı, uyuduktan sonra evi topla kısır döngüsünden yorgun düştüğümden çoğunu yazacak halim kalmadan uyuyakaldım. Sanırım bahar yorgunluğu da çöktü , havadaki nem oranı insanın tüm enerjisini alıyor bence. Sırayla yazıp tarihe not düşmek istiyorum bu çok önemli olayları :)) Önce Ankara'ya gelin gittikten sonra sonunda İstanbul'a taşınan Aslı teyzesinin evine güle güle oturuna gittik. Poyraz hediyesini verdi, bütün gün evi incelemekten hiç uyumadı, Aslı teyzesinin yaptığı mamalara saldırdı, ilk defa yaprak sarma yedi (tembel anne nerde sarma yapacak çocuğa :))...
Kaan amcasına bol bol gülücük attı, kucağından inmek bilmedi..
Akşama kadar bizimle oturup uyumayarak rekora imza attı,sonunda dönüş yolunda arabada uyuyakaldı.
Sonra Batu'nun doğumgününü kutladık, kendisi kuzenimin oğlu olup 2 yaşında olmasına rağmen süper geveze bir çocuk bizi sık sık telefonla arayıp Poyyas napıyor, uyudu mu?, Poyyas'ın gitarı var?, Poyyas'a araba al, motor al, uçak al, onu al bunu al diyor :). Doğumgünü çocuğu ve benim oğlum orkestra kurmaya karar verdiler, işte gördüğünüz gibi dünya müziklerinden sentez yapıyorlar Poyraz gitar çalarken, Batu sazı ile ona eşlik ediyor :)
Biz kahvaltı ederken küçük beyler bize müzik yaptılar :)
Daha sonra Batu'nun Kezoş teyzesi (namı diğer Uzman Tv Kezoş) aldı sazı eline :) (Batu'nun surata dikkat, tipik oyuncağı elinden alınan çocuk suratı )
Daha sonra mevsim şartlarına uygun olarak dondurmalı pasta kestik Batu'ya :) , 2.yaşın kutlu olsun Batuş,mutlu yıllar sana... ( Poyraz'ın pastaya bakışa dikkat, versek saldıracak yavrum benim)
Aynı gün ilk defa alışveriş arabasına bindi, bu iş çok hoşuna gitti, gülüp durdu..
Sonra ilk defa Kadıköy sokaklarında gezdi, aşağıdaki karede ilk defa Bay bay yaptı, meğer teyzesiyle çalışıp duruyorlarmış. Arabasında minik elini sallayarak bay bay yapıp durdu. Eve gelince babasına da gösterdik bu çok önemli hareketi :) Çocuk sanki uzaya çıkmış gibi sevindik yani bu minik harekete :)
Arkası yarın :)))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder