12 Mayıs 2010 Çarşamba

İlk Anneler Günüm Nasıl Geçti?

İlk Anneler günüm çooook güzel geçti. Aslında geçen sene anneler gününde Poyraz karnımdaydı yani gene anneydim ama insanın yavrusu kucağında olunca herşey çok daha farklı oluyor. Eğer aklı eriyor olsaydı anneler gününde Poyraz'dan birazcık daha fazla uyumasını dilerdim ama henüz çok minik olduğundan gene her zamanki saatinde uyandı minik kedi. Ben mutfağa kahvaltı hazırlamaya gittiğimde ise beni çok güzel bir çiçek ve hediyelerle karşıladı babası.
Ben tam kahvaltıyı hazırlamaya başlamıştım ki kapı çaldı, ablalarım ilk anneler günümü kutlamaya gelmişlerdi. Onlar da çok güzel çiçekler ve hediye almışlardı bana, Poyraz gibi bende çok şanslıyım :) 1001 foto Necla teyzesi Poyraz'la aile resimlerimizi çekti.
 
Anneler günü şerefine kahvaltıyı parkta yapmaya karar verdik. Oğluma cicilerini giydirip babasıyla parka yolladım.
Annemin de anneler gününü kutlayıp, hediyelerini verdik, kahvaltımızı ettik ve çimenlere yayıldık. Poyraz kuşları seyretti, biz biraz yürüyüş yaptık.
Kahvaltı bruncha dönüştü 3e kadar parkta takıldık. Poyraz'ın uykusu gelince eve döndük, açık hava çarpmış olmalı ki 2 saate yakın uyudu. Uyanınca tekrar hazırlanıp bu sefer çekirdek aile olarak caddeye indik. Caddenin park sorunu ve trafiğinden bıktığımızdan yürüyerek gittik. Poyraz'la beraberken uzun uzadıya yemek keyfi yapamıyoruz kesin bir arıza çıkarıyor. Bu yüzden genelde fast food yemek durumunda kalıyoruz biran önce karnımızı doyuralım diye düşünüyoruz. Bu seferde Bambi'ye gittik, önce anneler günü nedeniyle bana gül hediye ettiler. Hesabı öderken gördük ki benim yemeğimin parasını almamışlar. Çok da uygun fiyatlı bir yer adamlar çok kazanmıyordur ama gene de böyle ince düşünmüşler. Lüks bir restorana gitsek eminim böyle nazik bir davranış görmezdik, bravo Bambi'ye diyorum :) Cadde yürüyüşümüz Poyraz'ın mızıldanmaya başlamasıyla son buldu oysa daha kahve içmeyi planlıyorduk ama olmadı. Olsun bu da yeter deyip tıpış tıpış eve döndük. Eve dönünce çok huysuzluk etmeden uyudu minik kedim. İlk anneler günümde bana anne olmayı nasip ettiği için Allaha bir kez daha şükrettim ve anne olmayı isteyen herkesin bu dileğine kavuşmasını diledim...
Canım Poyraz'ım iyi ki beni anne yaptın ...

2 yorum:

 1. Sanki bu ana kadar yaşamıyormuşuz gibi...Sanki bugüne kadar hayatımızda hep bir eksikle yaşamışız gibi...Şimdi tamam herşey...
  Artık dolu dolu yaşamak lazım her saniyeyi.
  Artık anne olma vakti...

  Anneler günün kutlu olsun, Poyraz ile birlikte güzel günlere...

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten öyle onlar olmadan napıyorduk biz ? :=)
  Çooook teşekkür ederim, senin de anneler günün kutlu olsun. Sinan'ı öpüyorum.

  YanıtlaSil