11 Mayıs 2010 Salı

Poyraz'ın 8.aya giriş kutlamaları :)


Daha önce de dediğim gibi Poyraz'ın teyzeleri ve ben kutlamalara bayılıyoruz. Poyraz'da bize bahane oldu her ay kutlama yapıyoruz :) Zaten Poyraz beyin gelişiyle sosyal hayat sıfıra indiğinden böylece hayatımıza da renk gelmiş oluyor, maksat muhabbet olsun gibi bir durum yani. En son yarım yaşını kutlamıştık, 7.ayını bitirip 8.ayına girişini kutlamasak olmazdı :) Yani her ayın 2'sinde birşeyler yapıyoruz mutlaka. Zaten ben hergün Allaha şükrediyorum bu tatlı miniği bize gönderdiği için ayda birde kutlamış oluyoruz işte hep birlikte. Aslında zararlı şeyleri yemek için de bize bahane oluyor, hepimizin neden şişko olduğunun bir cevabı da burda gizli. Gerçi ben pastalı kutlamaları yasaklamıştım ama teyzeleri gene dayanamayıp pasta almışlar. 8.ayına girdiği için 8 sayısı almışlar bende 8 yaşına girene kadar sakliyim bari bu mumu hatıra olarak dedim, gerçi Poyraz 8.ayımı da mı kutladınız diye bizimle dalga geçebilir ileride :)
Poyraz çok şanslı bir bebek her ay hediye alıyor, Necla teyzesi uzun zamandır ona salıncak almak istiyordu bende bütün ev Poyraz eşyalarıyla doldu yeter artık diye kabul etmiyordum ama gene dayanamayıp gidip bu salıncağı almış. Çok teşekkür ediyoruz kendisine, iyi de oldu çok sevdi Poyraz salıncağını. Zaten parktan salıncağa alışık, ilk önce evin içinde sallanmak pek kesmedi onu ama sonra salıncağı balkona taşıdık ve şimdi balkonda sallanmayı çok seviyor. Dün 3 defa uyudu salıncakta sallanırken :)
Biz pastasını kesip tıkınırken salıncağında masanın baş köşesine kuruldu Poyraz bey, bir süre halinden memnun takıldı, yeni filiyle oynadı. Poyraz'da aynı filin küçüğü vardı şimdi o bebek fil, masadaki ise anne fil, yani Poyraz'la ben :) (kilo olarak kendimi fil gibi hissettiğimden bize en uyan hayvan da fil zaten :))
Daha sonra masadaki herşeye saldırmaya başlayıp kaşla göz arasında bir fincan çayı kendi üzerine ve benim üzerime döktü, herşeyin tadına bakmak istedi, tüm kaşık çatalları yere atmak istedi, bilumum yaramazlığı yapmaya çalıştı yani. Zaten biz ne zaman masaya otursak yaramazlık genleri kabarıyor oğlumun, yerinde duramıyor. Biz masadaki tüm kalorili şeyleri yerken oğlum formunu korumak istediğinden yalnızca yeşillik yemekle yetindi. Birde derler ki çocuğa öğüt verme onun yerine davranışlarınla örnek ol, biz ona olamadık ama o iştahla yeşilliklere saldırarak bize örnek olsa hiç fena olmaz :))
8.ayın kutlu olsun bebeğim, umarım bu ay biraz daha uslu olursun :))

1 yorum:

  1. ben onu yerim bee, biz onun her ayını değil her gününü kutlasak azdır, o kadar tatlı bir minik kuş ki sevinmeyip ne yapalım yani:) birlikte nice 8 aylar ve yıllar diliyorum canım ama uslu olması konusunda bişey diyemeyeceğim:)

    YanıtlaSil