20 Mayıs 2010 Perşembe

Salıncak Güzeli

Teyzesinin Poyraz'a 8.aya giriş hediyesi olarak aldığı salıncağa Poyraz önce pek bayılmamıştı oysa parkta salıncağa binmeyi seviyor. Hoş parkta salıncağa binmeyi sevmeyen çocuk görmedim, sürekli sıra bekliyoruz :) Evde salıncak olmasına mı şaşırdı nedir ilk bindiğinde kısa bir süre sonra sıkıldı, zaten genelde pek yerinde duramayan bir insan evladı olduğundan oturmak hoşuna gitmedi beyefendinin, inmeye çalıştı sürekli.
Birkaç gün daha evde sallamayı denedim ama gene çok hoşlanmadı oysa ben ne hayaller kurmuştum bu salıncakta sallanırken uyusa süper olur diye düşünmüştüm :) Bizde haftasonu diş buğdayı hazırlıkları sırasında salıncağı balkona taşıdık, balkonda olunca salıncağı sevmeye başladı. Meğer salıncakla açık hava arasında bir bağlantı kurmuş benim Einstein oğlum :)
Şimdi sabahları balkonda salıncağında güneş keyfi yapıyor küçük bey. Kahvaltıdan sonra çıkıyoruz balkona, çoraplar fora sallanıp keyif yapıyor. Gerçi salıncakta sallanırken hareket halinde olmasına rağmen bu da ona yetmiyor gene eli kolu rahat durmuyor, illa elinde birşeyler olacak onlarla oynayacak. Birşey bulamazsa kemeri yemeye çalışıyor. Eline verdiğim her türlü yiyecek ve oyuncağı itina ile yere atıyor ve sonra da arkasından bakıyor nereye gitti diye :) Eğer elindeki şeyi kendi isteğiyle atmamış ama düşmüşse bu sefer onun peşinden gitmeye çalışıyor, emniyet kemeri olmasa kafa üstü düşmesi an meselesi belinin yarısına kadar aşağı inmeye çalışıyor. 2 gündür hava öyle güzel ki hatta fazla sıcak genelde çorapsız geziyor bizimki, bebeklerin neden en çok ayakları sevilir daha iyi anlıyorum öyle güzeller ki yiyesi geliyor insanın :)
Sabah güneşlenmeleri esnasında Poyraz genelde kemerle kavga etmekle meşgul oluyor, sürekli nasıl bir yolunu bulsam da şu kemeri açsam onun derdinde. Eline bir oyuncak veriyorum kısa bir süre ilgileniyor, yere atıp gene kemerle uğraşmaya devam ediyor.
Salıncakta uyusa ne süper olurdu teorimi ben şu ana kadar gerçekleştiremedim fakat geçen Cumartesi diş buğdayı sırasında teyzesi 3 defa salıncakta uyutmuş. Ev çok kalabalık olduğundan fazlaca yorulmuş olmasına bağlıyorum çünkü normal günlerde salıncakta sallanırken bırakın uyumayı son derece uyanık oluyor, sıkılana kadar pek keyif alıyor sallanma işinden sıkılmaya başlayınca çığlık atmasına kadar beklemeden almak gerekiyor yoksa sinirini belli ediyor beyefendi. Keşke hep aşağıdaki gibi uyusa sallanırken :)

1 yorum:

  1. Çok tatlı.Benim oğlumda 8 aylık ve aynı pijamalardan onunda var.Yerim ben onları

    YanıtlaSil