17 Mayıs 2010 Pazartesi

Sana Kek Yaptım...

Poyraz'ın babası kekimi çok sever, akşamları çayın yanında "hanım bir kek olsa da yesek" gibi klasik Türk erkeği replikleri atarak benimle dalga geçer. Aslında şaka yapıyormuş gibi yapsa da aslında son derece ciddidir. Kek oldu mu affetmez ve bütün keki tek başına bitirebilir. Geçen gün gene kek yapmıştım ve biz tam akşam yemeğine oturmak üzereydik. Poyraz genelde yemeklerde bizi pek rahat bırakmıyor, sürekli ilgi istediğinden rahat rahat yemek yiyemiyoruz. Gerçi mama sandalyesinin önünde ilgisini çeken birşeyler olduğu zaman bir süre oyalanıyor ama o şey herneyse ondan çabucak sıkılıp yere atıyor ve yeni şeyler istemeye başlıyor. Fakat yiyecek birşey verince biraz daha uzun süre sessiz takılabiliyor, dişleri de çıktığından kemirmeye çalışıyor, yemeye çalışıyor baya bir oyalanıyor. Uzun zamandır havuç ve elma ile takılıyorduk dedim bu sefer değişik birşey yesin çocuk. Aslında yiyeceğine ihtimal de vermedim, zaten şekerli şeylerde vermiyorum oynar diye düşündüm ama aman allahım o nasıl bir saldırmadır öyle :)) Öyle komikti ki kelimelerle anlatmaya gerek yok, resimler anlatacak zaten. Önce kekten bir dilim kesip önüne verdim, iki eliyle birden mıncık mıncık etti ve minik parçalar halinde yemeyi başardı.
Sonra masanın üzerindeki kek kalıbına uzanma çalışmalarına başladı, yetişemediği için sinir oldu :), ben keki onun önüne uzatınca hemen saldırdı. Koparamıyor da öyle komik ki, minik parmaklarını batırmaya çalışıyor, eline birşey gelmiyor daha çok sinirleniyor. Neyse kesik tarafı uzattım hemen oraya soktu minik elini ve parçalamaya başladı.
Sonunda da "yasak masak ama yedim işte şekerli ve çikolata parçalı keki anneciğim, hemde çok güzel olmuş ellerine sağlık" der gibi baktı bana. Sen hele bir büyü ben sana keklerin, kurabiyelerin en güzellerini yaparım tatlım benim :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder