11 Haziran 2010 Cuma

9.aya giriş ve İlk Arabası...Her ayın 2'sinde yaptığımız Geleneksel Poyraz'ın doğumunu kutlama şenliklerimizi bu ayda ihmal etmedik :) Bu sefer çalışmak zorunda olduğu için babası bize katılamadı teyzeleriyle kutladık. Önce e-bebek'e gittik ve teyzesi Poyraz'a İlk Arabasını aldı hediye olarak. Küçük beyin son 10 gündür en sevdiği faaliyet bulduğu herşeye tutunup ayakta durmak.
Bir insan yavrusu 1 hafta 10 günde nasıl da yeni birşey öğrenip onu sürekli geliştirebiliyor hayret ediyorum. Misal 10 gün önce Poyraz emeklemiyordu ve ayakta durmuyordu fakat şimdi evin her köşesini böcek gibi geziyor. Birde hızlı ki yetişebilene aşkolsun, bir arkamı dönüyorum koridora çıkmış bile tekrar bakıyorum banyonun önüne gelmiş oturmuş çamaşır makinesini seyrediyor.
 Acayip bir hızla öğreniyor bu bebek milleti onu gördüm. Tabii bu sürekli ayakta durma beraberinde durmadan ve defalarca düşüp kafayı bilumum yerlere vurma dönemini de birlikte getirdi. Evi onun için daha güvenli hale getirmenin vakti de gelmiş oldu. Playskool'un İlk Arabam isimli oyuncağı da yürümesine yardımcı olmayı vaad ediyor bu sebeple aldık şimdilik oyuncaklarına bakıyor yalnızca henüz ona tutunup ayakta durabilmeyi başaramadı ama o günün de yakın olduğunu hissediyorum.
Hep birlikte yemek yedik bu yemek esnasında Poyraz ilk defa ayran içti, yüzünü buruşturdu pek sevmedi ama sonra tekrar istedi :) suratı çok komikti. Hafta içi olduğundan zaten geç saatte buluşmuştuk eve dönmemiz 10u buldu. Poyraz yolda arabada uyumuştu ama ne hikmetse (!) eve gelip yatağına yatırınca uyanıverdi. Nasıl bir enerji sanki çocuk uykusunu almış sabah olmuş yeni bir güne başlamaya hazır minik kedi. Bu durumlarda tekrar uyutmaya çalıştığımda aramızda genellikle onun kazandığı ve benim sinirlerimin yıpranarak sonuçlanan bir kavgaya tutuşuyoruz. Bende dedim boşverelim bakalım uyutmayalım beyefendiyi ne olacak :) Aldık geldik küçük adamı salona, oyuncağının kutusunun etrafında dolaşmaya başladı. Öyle akıllı ki onun içinde işine yarayacak birşey olduğunu biliyor. O anda halen çalışmakta olan babası dayanamayıp tornavidayı kapıp geldi ve gecenin 11inde demonte olan arabayı monte etme işine koyuldu. Poyraz'da babasına yardım etti.
"Dur bir dakka baba kutunun üstünde inceledim oraya takmıycaksın o parçayı "

"Bir dakka diyorum ya ama hiç beni dinlemiyosun ver sen o parçayı bana, ben takarım babacım"

"Öff baba ya iki saattir bekliyorum oku oku bitiremedin bir türlü yapamadın halbuki bebek işi bana bıraksan ben şimdiye yapmıştım :)"

"Ohh be sonunda bitti de bende binebildim arabama, bakın burada saat gece 12 ama benim hiç uykum yok ki, arabamla oynıycam ben"

"Mesela bakın o kadar geç yattım annemde sandı ki ertesi sabah geç kalkarım ama yok öyle yağma her zamanki gibi sabah 7'de kalktım ve arabamla oynamaya devam ettim :)"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder