26 Haziran 2010 Cumartesi

İlk Bisiklet...

Çocukların hayatında bisikletlerin ayrı bir önemi olduğuna inanıyorum. Mesela benim çocukken tek bir bisikletim oldu, o da alındıktan birkaç gün sonra çingeneler tarafından balkondan çalındı. Yalnızca kısa bir süre balkonda binebildim o 3 tekerlekli bisiklete ve hala hatırlarım onu kahverengi plastik bir bisikletti. Evimiz giriş katındaydı ve balkonumuzdan asılı çamaşırları bile çalardı çingeneler bizde büyük bir hata yapıp bisikleti balkonda bırakmıştık, ertesi sabah yerinde yeller esiyordu tabii. Özellikle erkek çocuklar için daha da önemlidir bisiklet. Poyraz tabii çok küçük daha bisikletin ne olduğunu bile anlamıyor belki ama ona göre güzel bir oyuncak olacağını düşündüğümden ona bebek bisikleti almaya karar vermiştim. Arkasından itmeli bisiklet piyasada çok var ama bebek bisikleti olması için emniyet kemerli bir model beğendim. Smart Trike bir Amerikan markası, dünyada 3 sene üst üste "Dünyanın en iyi oyuncağı" seçilen tek oyuncak. Fakat arıyorum tarıyorum hiçbir yerde stoklarında yok. Firmanın kendi sitesinde ithalatçı olarak e-bebek ve jokeri gösteriyor ama ikisinde de bisiklet yok. Yaz gelmiş tam bisiklet satma sezonu adamlar da ürün yok haziran sonu gelir dediler bu sırada meslek icabı ulan kendim mi ithal etsem acaba diye bile düşündüm :)) neyse sonunda bisiklet geçen hafta yurda geldi ve e-bebek stoklarına girdi o gün soluğu e-bebek çamlıca mağazasında aldık önce bir test sürüşü yaptık. Poyraz bisiklette alt katı dolaşıp durduk, bizimki bisikleti pek sevdi herkese gülücük ve el salladı. Ben zaten almaya hevesliydim baktım Poyraz'da sevdi hemen attık kutuyu sepete. İşte oğlumun mağazadaki  "oleyyy annem bana bisikleti alıyor" sevinci pozu :)
Kutuyu aldık eve geldik ama o gece geç geldik Poyraz uyuyordu. Ertesi sabah kalktı salonda kutunun etrafında dönmeye başladı. Babasının işi vardı ve bisiketi monte edemeyecekti hemen bizimki kutunun etrafında dört dönüyor ona tutunup ayağa kalkıyor hop düşüyor tekrar kalkıyor. Babası da sonunda dayanamadı açtı kutuyu döktü içindekileri. Bundan sonrasını Poyraz anlatsın.

"Annecim dün mağazada bindiğim bisikletin bu olduğuna emin misin? yanlış kutu almış olmayasın?"

"Hımm yanlış diil diyosun, o zaman dur bakalım başliyim şu tekerlekten..."

"Yok yok ben kendim bitiremiycem babamı da yardıma çağırdım.."

"Yani çağırdım çağırmasına da babamda da pek bu işi becerebilecek bir hava görmüyorum, dur bakalım.."

"İnanmıyorum, giyinmek için bir içeri gittim geldim ki babam bisikletimi bitirmiş bile oleyyy"

"Hadi baba yaa durmadan tamam bitti diyosun ama hala birşeyler takıp duruyosun binip gitmek istiyorum artıkkk"

"Yuppiiii sonunda bisikletimle parktayım, bu parka normalde hergün geliyorum ama bisikletimle ilk defa geliyorum pek havalıyım doğrusu ..."

"Akşam oldu güneş batıyor ama babam genede beni gezdiriyor oleyy zaten uykuyu hiç sevmem ama gezmeye bayılıyorum..."

"Bisikletimi göstermek için kankam Güney'le buluştuk..."

"Tabii ki bir bisiklet klasiği olarak bir tur arkadaşıma verdim :)"

"Gecenin bir vakti oldu gene parktaydık hemen eve dönmedik ben bu işi pek sevdim zaten uykuyla ve evle aram pek iyi değildir tam bir sokak kuşuyum, artık bisikletim de olduğuna göre hiç eve girmem :)"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder