30 Haziran 2010 Çarşamba

Vay be 10 yıl olmuş :)

10 sene önce bugün sevgiliyle tanışmıştık :) bu blogun ilk yazılarından birinin konusuydu herşey nasıl başladı orada uzun uzun anlatmıştım tanışma hikayemizi. Bugün üzerinden 10 yıl geçtiğine inanamıyorum bir yandan aman allahım ne kadar yaşlandık hissi, bir yandan şaka maka beraber büyüdük hissi, bir yandan vay be zaman ne çabuk geçiyor hissi, bir yandan demek ki aşkın ömrü 3 yıl falan değilmiş arkadaş 10 yıl geçmiş olsa da hala aşık olabiliyormuş insan hissi, bir yandan 10 yıl önce tanıştığında yalnızca birkaç saat konuştuğun kişinin artık hayat arkadaşın ve çocuğunun babası olduğuna hayret etmek daha neler neler. İlk tanıştığımızda değil evleneceğimiz birlikte olacağımız bile aklıma gelmezdi çünkü sevgili için tipim değil bana göre biraz büyük vs. gibi şeyler düşünmüştüm zaman akıp geçti biz önce sevgili olduk sonra karı koca olduk şimdi Poyraz'la birlikte aile olduk. Sevgiliyle tanıştığımızda 20 yaşında bir çıtırdım şimdi 30 yaşında olgun bir anneyim :) 2000 senesinde çekilen aşağıdaki resmimizde ikimizde ne kadar tıfılız :)
İlk tanıştığımız yılın üzerinden neler neler değişti hayatlarımızda ben 3 işyeri değiştirdim, üniversite okudum, nişanlandık, evlendik, taşındık,hamile kaldım, Poyraz doğdu. Böyle bir cümleyle özetlemesi ne kadar kolay oysa bir ömürden bahsediyoruz. 10 sene içinde bol bol gezdik sevgiliyle ortak olarak en sevdiğimiz şey arabayla yolculuğa çıkıp gezmek, Marmara, Ege ve Akdenizde gezmediğimiz çok az yer kaldı. İşte 10 yıl boyunca değişen tiplerimizden birkaç kare.

2001, Ayvalık

2002, Kapadokya

2003, Düden Şelalesi, Antalya

2004, Ölüdeniz, Fethiye

2005, Efes, İzmir

2006, World Of Wonders Topkapı Palace, Antalya, Balayımız :)

2007, Kaputaş Plajı

2008, Marmaris

2009, İstanbul, Poyraz'ı bekliyoruz...

2010, Evimiz :)

10 yıl insan ömründe uzun bir zaman ve biz 10 yıldır birlikteyiz çok çok mutlu olduğumuz günlerde oldu, birbirimize sinir olduğumuz günlerde. Bazen güldük, bazen ağladık, bazen kızdık, bazen sinirlendik, bazen öpüşüp koklaştık, bazen kapıları çarpıp küstük kısacası bir hayatı paylaştık. Hem diğer tüm evli çiftler gibiyiz hem kendimize özeliz. Birbirimize tekir & sarman diye hitap edecek kadar çocuk ruhlu, bir çocuğu büyütmenin ne demek olduğunu birlikte öğrenip olgunlaşacak kadar yetişkiniz. Gençken:) gece 12 seansına sinemaya gider gece 3'te eve gelirdik, şimdi gece 3-5 nöbetinde Poyraz'ı uyutmaya çalışıyoruz. İnsanın yaşarken farkına varmadığı, çoğu zaman hayat telaşından durup yaşanan günün güzelliğine şükretmediği kadar çok güzel günler geçirdik birlikte. Zor günlerde birbirimize sırtımızı dönmeyip el ele karşıladık sorunları. 10 sene önce birkaç saatlik bir akşam yemeğinde tanışmıştık bugün artık Poyraz'ın anne babasıyız bu hala Sevgili olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor :) Ömrümüzün sonuna kadar birlikte oluruz inşallah, Seni Seviyorum Sevgilim ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder