27 Temmuz 2010 Salı

Minik Balık Poyraz...

3 haftadır yazlıktayız ve Poyraz tam bir su kuşu oldu resmen bir minik balık. İlk günler sürekli havuzdaydı ve sudan çıkmak istemiyordu. Havuzdan çıkar çıkmaz sıcak su ile duş aldırıyorduk ve duşa da bayılıyordu. 15 gün kadar sürekli havuza soktuk geçen hafta kalçasında kızarıklıklar oluşmaya başladı önce pişik sandım pişik kremi sürdük geçmedi aksine daha çok yayıldı tüm kasıklarında oluşunca Silivride doktora götürdüm meğer mantar olmuş. Büyük ihtimalle havuz suyundandır dedi doktor 1 yaşından küçük olduğu için havuz suyu zaten sakıncalı deyince Poyraz'ın havuz macerası da son bulmuş oldu. Zaten ona bebek havuzu almıştık ama içine oyuncak koyup oyun alanı olarak kullanıyorduk artık onu yarı sıcak yarı soğuk iyi su ile dolduruyoruz ve kendi havuzunda su keyfi yapıyor minik balık.
Temmuz başında yazlığa geldik 15 Temmuzda babasının doğumgünü nedeniyle sürpriz yapıp İstanbula gittik. Babasının doğumgününü kutlayıp 2 gün kalıp tekrar döndük yazlığa.
Ablamlar da yıllık izne çıkıp yanımıza geldiler, büyük ablam yıllık izinde bile çalıştığından onun işyeri laptopu ve vınnnı sayesinde bu yazıyı yazıyorum. Kendi laptopumu getirmedim 3 haftadır internetsizim ve eksikliğinide hissetmedim doğrusu. İnternetsizde gayet güzel yaşanıyor zaten yazlıkta evde fazla vakit geçirmiyoruz. Poyraz burayı çok seviyor zaten 5 kişi peşinde koşuyoruz sevmese şaşardım. Ananesi yemekler yapıyor sürekli yediriyor, dayısı oynatıyor güldürüyor, teyzeleri bakıyor yemek yediriyor, uyutuyor, oynatıyor. Bende arada bir alıp emziriyorum :) Babası hasretine dayanamayıp arada bir gelip oynaşıp koklaşıyor. Beyefendinin keyfi yerinde. Bu vınnn ile bağlantı koptu ve az önce yazdıklarımın hepsi gitti şimdi de tekrar yazmaya üşeniyorum :)) Eve dönünce Poyraz'ın tatil maceralarını detaylı yazacağım ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder