5 Eylül 2010 Pazar

Geri Döndük...

Hayatımın son 10 yılının en uzun yaz tatilini yaşadım ve bitirdim. Bundan önce sürekli çalışıyor olduğumdan 2 haftalık yıllık izinlerle geçirdiğim yaz tatilleri yerine 2 ay yazlıkta kalarak bir rekora imza attım. Ve şunu anladım birşeyler ancak kısa olunca kıymeti anlaşılıyor :))) şaka bir yana yazlıkta o kadar uzun süre kalınca ,bünyede alışık olmadığından, çekiciliğini kaybediyor bir süre sonra. Bu sürecin en güzel yanı Poyraz'ın yazlığa bayılmış olması oldu. Tam bir havuz balığı oldu küçük bey. Gerçi çocuğun başına gelmeyen kalmadı (allah daha büyük dert vermesin) tatilin ilk 1 haftasında havuza girdi, havuzdan mantar kaptı ve ondan sonra neredeyse 1 ay havuza sokmadım. Tatilin en sıcak günlerinde havuza giremedi yavrum, sürekli duş aldırdık serinlemesi için. Birde ona oyuncak havuz almıştık onun içini temiz suyla doldurup orada oynattık uzun süre. Mantarı geçti bu sefer isilik oldu ama öyle böyle değil baya ciddi isilik, 2 defa silivride doktora götürdüm baktım geçmiyor İstanbula doktoruna getirdim onun verdiği ilaçla geçti isilikleri. Tatilin son günlerinde ise devlet hastanesindeki doktorun soğuk algınlığı dediği ama bana göre diş çıkarmaya bağlı ateş, kusma, halsizlik, iştahsızlık karışımı bir hastalık geçirdi. 1 hafta kendine gelemedi yavru kuş. Bu olumsuzlukların yanısıra çok da güzel bir yaz tatili geçirdik. Bol bol gezdik, eğlendik, Poyraz'lı bir tatil hem güzel, hem yorucu, hem eğlenceli, hem öğretici geçti benim için. Artık İstanbul'a kesin dönüş yaptık. Poyraz 2 ayda büyüdü, gelişti, ANNE dedi :)), yürüme çalışmalarına hız verdi, bir sürü yeni şey yedi, içti, en çok da güldü, oynadı. Poyraz'la tatil anılarımızı bir seri halinde yazacağım, hiçbir şey unutulmasın istiyorum. Bir sürü ilki oldu oğlumun bu tatilde, hepsini tarihe not düşmem lazım :)

2 yorum:

  1. Maallah poyraz'a. Tam ayakta durmaya başlamış sanırım. Bu arada çevremdeki arkadaşlarımdan da, bloglardaki annelerden de duyuyorum hastalık mevzusunu. Bizde güzel ama zor bir tatil geçirdiğimizden durumunuzu tahmin edebiliyorum. Yine ne tesadüf benim oğlumda yanlışlıkla da olsa annnnee dedi :)

    YanıtlaSil
  2. Nihal, Anne demesi muhtesem! Bizim kiz bidir bidir biseyler diyor ama daha anne-baba cikmadi agzindan. Gecen gun `gel bu` dedi, aslinda `gel buraya` demek istedi :-) Hastaliklar zaten gecmis coktan, tatilin de tadini cikarmissiniz, Poyraz serpilmis masallah.

    YanıtlaSil