25 Eylül 2010 Cumartesi

Poyraz & Dila

Dila kuzenimin 3 no.lu kızı olur, kendisi 2,5 yaşında olup Almanya'da yaşamasına rağmen çok güzel Türkçe konuşur. Her yaz 6 haftalığına Türkiye'ye tatile gelirler geçen yaz geldiğinde Dila daha minikti ve Poyraz karnımdaydı buna rağmen karnımı gösterip "bebi, bebi" diye seviyordu :) Bu yaz geldiğinde Poyraz kucağımdaydı ve bu sefer gerçeğini sevmeye başladı. Önce acaba nasıl anlaşacaklar diye düşünyorduk nede olsa bizimki biraz yaramaz, Diloş azıcık cadı ama hiç korktuğumuz gibi olmadı gayet güzel anlaştılar. Dila kendini abla gibi hissetti ve sürekli Poyraz'la ilgilendi. İki minik insanın iletişimini seyretmek çok zevkli oluyor. Dila kendisi henüz bebek ama sanki büyümüş gibi Poyraz'ı bebek olarak görüyor ve onunla ilgileniyor öyle komik ve tatlı ki.
Dila hergün Poyraz'ı beslemeye bayıldı, bisküvi, çubuk kraker ne varsa minicik minicik kopartıp kuş gibi besliyordu Poyraz'ı. Hergün çorbalarını paylaştılar, Dila normalde çok yiyen bir çocuk değil Poyraz'la birlikte hergün çorba yedi.
Yemeğini yedirdikten sonra suyunu içirdi, her seferinde "daha su istiyor?" diye bana sorup, bilmem istemiyor herhalde daha deyince gene biberonu verip "bak ama istiyor, daha istiyor" dedi :)
Havuzda, denizde bilumum her yerde Poyraz'ı kucakladı, sevdi.

Bitanecik teyzesinin kucağını bile Poyraz'la paylaştı :)

Gittiğimiz her yerde Poyraz'ın arabasının kenarında durup onunla bıdı bıdı konuştu, oynamaya çalıştı.

Seneye geldiğinde Dila'da, Poyraz'da 1 yaş daha büyümüş olacaklar, bizimki artık oyun oynayabilir yaşa gelmiş olacak bakalım o zaman nasıl anlaşacaklar merak ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder