16 Eylül 2010 Perşembe

Poyraz'la gittiğimiz konserler

Az önce saydım Poyraz 11 aylık hayatında toplam 6 konsere gitmiş. Birçok insan hayatında toplam bu kadar konsere gitmiyordur belki :)) çocuk müziğe alışsın diye hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyorum görüyorsunuz :) İlk konserini buraya ayrı bir post olarak yazmıştım 19 Mayıs gençlik bayramı için düzenlenen Nil Karaibrahimgil konserine gitmiştik. Nil'i ve şarkılarını çok severim çocuksuz yıllarımızda Babylon'da dinlemiştik sevgiliyle performansı çok iyiydi. Mayıstaki konserinde yağmur çiseliyordu ama gene de güzeldi.
Her yaz Silivri'de yoğurt festivali düzenlenir oldukça da eski bir gelenek bu yıl 49.su yapıldı. Biz küçükken hep Türk Sanat müziği veya arabesk söyleyen sanatçılar gelirdi son yıllarda popa kaymaya başladı. Bu yıl 3 güne sığdırılmıştı festival. 3 günün üçüne de gittik tabii Poyraz'da bizimle geldi. Çoğunlukla arabasında uyudu, uyandığında da sesten hiç rahatsız olmadı, arabayı yakınlara park ettiğimizden gidip arabada emzirdim gene getirdim uyumaya devam etti. İlk akşam Mustafa Ceceli konserine gittik yalnızca bir iki şarkısını radyolardan duyduğum bir isimdi fakat meğer yıllarca Sezen Aksu'nun vokalistliğini yapmış bu yüzden genelde Sezen şarkıları söyleyip herkesi çoşturdu. İkinci akşam iki konser birden dinledik. Önce İlhan Şeşen sonra Işın Karaca. İlhan Şeşen'le romantik şarkılar dinledik, Işın'la resmen çoştuk. Biz arabaya yakın olmak için hep sahnenin tam yanına yerleştik, böylece tüm sanatçıları hem yakından gördük hem rahat rahat dinledik, Poyraz sesten hiç uyanmadı (maşallah) ilk gece havai fişekler atıldı onda bile uyumaya devam etti kuzucuk. Yalnızca acıkınca uyandı ve emip tekrar uyudu.
Son akşam Leman Sam konseri vardı ve o da harikaydı. Şehnaz Sam da annesi ile birlikte şarkılar söyle, davullar çalındı gece 2 ye kadar eğlendik. Yavru kuş uslu durarak konserleri dinlemem izin verdi. Yazlıktan döndükten sonra Beşiktaş belediyesinin düzenlediği Bülent Ortaçgil konserine gittik. Abbasağa parkında minicik bir amfi tiyatroda çok güzel bir ortamda geçti konser. Poyraz oraya gittiğimizde henüz uyumamıştı ve sahne ona ilginç gelmiş olacak ki uyumamaya devam etti. Biraz müzik dinledi biraz etrafı seyretti. En son teyzeleri Tarkan konserine gittiler 10 gün önce Harbiye'de bu sefer Poyraz ve ben eşlik edemedik bizi içeri almazlar diye.  Açıkhavada olan ve girebildiğimiz konserleri kaçırmadık giremediklerimize de Poyraz büyüyene kadar bekleyip beraber gideceğiz artık :)

3 yorum:

 1. süpersiniz valla. Ela ile cesaret edemiyorum ben. O saatlerde çoktan uyumuş oluyor ve konserde sesten uyuyamaz diye gitmiyoruz konsere onunla. Böyle olunca da pek az konsere gidebildik. Kocayla 1, anneyle 1. En son dayısının düğününde davul sesinde uyudu ama, bakalım bir denemek gerek.
  size bravo diyorum:)

  YanıtlaSil
 2. dağlar kızı, benim felsefem ben bebeğe değil bebek bana uysun :)) şaka bir yana bebekler seste çok daha iyi ve deliksiz uyuyor derlerdi inanmazdım doğruymuş, dene göreceksin. çocuğun yanında havai fişek patlıyor guzz guzz uyumaya devam ediyor çok tatlı :)

  YanıtlaSil
 3. bakalım bu duygu sömürüsü daha ne kadar sürecek, bir konsere gidemedi ya hayatında hiç konsere falan gitmemişti zaten garibim :)yeterince vicdan azabı çektik artık lütfen yaniiii...

  YanıtlaSil