23 Eylül 2010 Perşembe

Poyraz'ın denizle tanışması

Bu sene yazlık ziyaretlerimize erken başladık mayısın son haftasında havuz sezonunu açtık, Poyrazı bile havuza soktuk mayısın son günlerinde fakat Poyraz'ın denizle tanışması çok uzun sürdü. Ancak Temmuz'un sonunda girebildi denize. Bunun en önemli nedeni Silivri'nin denizinin pis oluşu yani bir sürü insan giriyor ve bebeklerinide sokuyor ama nedense deniz bana havuzdan daha pis gözüktü her zaman. Bizim yazlık Klassis otelin hemen yanındaki sitede ve yıllardır Klassis'in pis sularını denize akıttığı gibi bir dedikodu sürüp gidiyor ve çoğu günler deniz öyle pis kokuyor ki insan inanıyor bu dedikoduya. Ayrıca denize girmek için yaklaşık 400 basamaklık bir merdiven inmek gerekiyor ki bu bebek arabasıyla çok ama çok zor ve yorucu. Allahtan biz kalabalık bir aileyiz biri Poyrazı taşırken iki kişi arabayı indirip çıkarabiliyor. Buna rağmen tüm yaz tatili boyunca yalnızca 2 defa denize soktum Poyraz'ı yazlıkta. İlk kez denizle tanışması ise görülmeye değerdi :)
Sanki deniz çok uzak bir yerdeymiş gibi sabah erkenden kalktık :), kahvaltımızı deniz kenarında yapmaya karar verip piknik sepetimizi hazırladık, Poyraz'ın bilumum ıvır zıvırını hazırlayıp yola koyulduk :) tüm merdivenleri inip denize ulaştık, kahvaltımızı ettik.
Kahvaltıdan sonra Poyraz'ı bol bol kremleyip minik mayosunu giydirdim ve denize doğru yürümeye başladık. Bizimki zaten o kadar çok suyu görünce sevinmeye başlamıştı ama içine gireceğimizi hiç tahmin etmemişti bence :)

Deniz biraz serin olmasına rağmen iskelenin kenarındaki merdivenden Poyraz'la birlikte girdik. Önce biraz afalladı sonra çok sevindi, zaten genel olarak suyu seven bir çocuk. Denize indiğimiz merdivenin orası tam boyumuzda yer kayalık ve kayalık kaygan, ben tabii panik oldum çünkü Poyraz yerinde duramayan bir yavru. Çocuk elimden kayacak diye çok korktum.


Bunun üzerine nöbeti dayısı devraldı. Poyraz ilk deniz macerasını dayısının kucağında tamamlamış oldu zira ben korkudan bir daha kucağıma alamadım çocuğu. Resimlerde belli olmasa da burada Poyraz tamamen çıplak :) Minicik poposunu oradan oraya döndürüp durmaya çalışan bir minik balık şeklinde.


Çocuk ilk defa denize girdi ya bu anı video, fotoğraf, bu okuduğunuz yazı şeklinde abartarak tarihe geçirdik :) Denizde toplasan 10 dk. kalmıştır bu sürede hepimiz etrafındaydık, büyük teyzesi de bu kareleri çeken fotoğrafçı yoksa o da denizde olurdu :)

Böylece Poyraz denizle tanışmış oldu, bizde etrafında pervane olduk. Deniz biraz soğuk olmasına rağmen hiç ağlamadı bol bol kıkırdadı hep güldü benim minik oğlum. Daha sonra babasıyla da denize girdi ve gene çok sevdi, inşallah büyüdükçe gene suyu sevmeye devam eder minik balığım benim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder