16 Ekim 2010 Cumartesi

İlk Saç Traşı


Tarih : 25.Eylül.2010
Yer Göztepe, Çocuk Kuaförü
Olay : Poyraz'ın İlk Saç Traşı

Poyraz'ın saçları artık iyice uzamış, özellikle terlediğinde çocuk iyice hırpani bir hal almaya başlamıştı. Aslında saçları ince telli olduğundan öyle çok uzun falan değildi ama önden artık gözüne giriyor, yanlardan kulaklarını kapatıyordu, resmen favorileri uzamıştı artık çocuğun. Dışarıdan bakınca peruk takmış Erol Evgin'e benziyordu :) Babasıyla uzun tartışmalardan sonra saçını kestirmeye karar verdik. Babası uzatalım modundaydı ama sonunda ikna oldu. İnternetten bebek kuaförlerine baktım ve evimize yakın birinden randevu aldım. Poyraz normalde yerinde pek duramayan bir bebek olduğundan acaba nasıl olacak diye merak içinde kuaföre gittik. Büyük çocuklar koltukta tek başına oturuyormuş, bizimki de oyuncakları görüp önce bir oturmaya yeltendi ama oturur oturmaz bastı yaygarayı. Tecrübeli berber bey sizin kucağınızda keselim o zaman dedi. İyi dedim aldım beyefendiyi kucağıma.

Berberin çırağı sürekli olarak tezgahtan değişik bir oyuncak göstererek Poyraz'ı oyaladı da adam saçı kesebildi, yoksa hayatta sabit durmazdı bizimki. Arada bir aynaya bakıp neler oluyor diye kontrol etmeyi de ihmal etmedi. Genel olarak korktuğum başıma gelmedi diyebilirim son ana kadar uslu uslu oturdu. Zaten berber genelde bu yaşlarda sorun yaşamadığını asıl 2 yaşından sonra çocukların saç kestirmekten nefret edip ağladıklarını söyledi, şimdilik birşey anlamadığı için herhalde oyuncaklarla ilgilendi daha çok bizimki. Gerçi bir ara baya acındırırak baktı "annee beni kurtar" der gibi :)


Makasla kesme işlemi bitene kadar uslu duran kuzu, ne zaman ki adam makineyi alıp düzeltme işine başladı huysuzlanmaya başladı. Makine ile kesme işini hiç sevmedi hatta uyuz oldu neyse allahtan olayın sonuydu da fazla ağlamadan atlattık. Saç kestirme fikri benden çıkmıştı ama saçlar kesilmeye başlayınca nedense acayip hüzünlendim hatta çıkışta konuştuk sevgiliyede aynısı olmuş, sanki çocuk askere gidiyomuş gibi üzüldük :)
Vee işte sonuç, bu saç modeliyle artık resmen bebeklikten çıkıp minik bir çocuk oldu oğlum, bir saç tipini acayip değiştirdi, her zaman yakışıklıydı daha da yakışıklı oldu küçük adam. Nice saç traşlarını görürüz inşallah :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder