12 Ekim 2010 Salı

Kış günü yaz maceraları :)


Bu yazıyı yazıp yayınlamayı unutmuşum kış günü yaz macerası gibi olacak ama olsun :)

Poyraz bu yaz sitenin maskotu oldu. Kelimenin tam anlamıyla yediden yetmişe herkes Poyraz'ı çok sevdi. Sitede onu tanımayan kalmadı desem yeridir. Normalde muhabbet etmediğimiz insanlar bile gelip Poyraz'ı seviyordu. Bizimki çok sıcakkanlı ve sevecen bir çocuk yanından kim geçerse geçsin gülmeye başlıyor ve herkesin kucağına atlamaya çalışıyor. İnsanlarda kayıtsız kalamıyor haliyle, bir nevi kendini zorla sevdiriyor da diyebiliriz :) Yazlıktaki alt komşumuzun 15 aylık oğlu Demir'le sabahın köründe bahçede oyunlar oynadılar. Havuza gider gitmez herkes onunla ilgilenmeye başlıyordu, kendisi de boş durmadı tabii.
Önce havuzdaki büfenin hesaplarını kontrol etti :)

Sonra tamamen benden bağımsız insanlarla takıldığından gidip bu konuları büfede çalışanlarla tartıştı :)
Havuzdaki tüm dede ve dede adayları yanından geçerken Poyraz hepsine güldüğünden hepsi de onunla ilgilendi. En çok da Ceyhun amcası Poyraz'ı çok sevdi. Bizim sitenin en önemli kuralı okey ve tavla oynamayı bilmeyen siteye giremez, bunu hemen anlayan Poyraz derslere erken yaşta başladı. Ne de olsa ağaç yaşken eğilir :)

Sabahları kuşluk vakti kalkan Poyraz bey ev halkını rahatsız etmesin diye bazı günler ben, bazen ananesi onu alıp bisikletiyle gezdirdik. Deniz kenarında kahvaltı ettirdik, bazen arabasıyla parka götürdük, bazen annem onu komşularına sabah gezmesine götürdü.

Havuza girdiğinde çoğunlukla etrafında bir sürü onunla ilgilenen kişi oldu, her zaman etrafı insanlarla çevrili oldu minik kuşun.

Dayısı ve diğer kuzenler sürekli onunla oynadı, onu eğlendirdi,  bol bol salıncağa bindi, gezdi, tozdu, herkesle bakkala gitti.


Kısacası çok eğlendi, bol bol güldü, havuza girdi, kahvaltı etmeye alıştı, daha çok uyudu, daha çok yedi, saçlarının rengi açıldı, kendisi çok daha yaramaz ve sosyal bir bebek oldu :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder