25 Ekim 2010 Pazartesi

Meme Kanseriyle Mücadele Yürüyüşü

10.10.2010 Pazar günü Avon'un düzenlediği Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşü etkinliğine katıldık. Avon Meme Kanserine karşı halkı ve özellikle kadınları bilinçlendirmek için her yıl bu tür etkinlikler düzenliyormuş ben ilk kez bu yıl haberdar oldum. Daha bugün okuduğum gazetelerden birinde ABD ve Avrupada meme kanserinin çok arttığını artık her 10 kadından birinde görüldüğü yazıyordu. Oysa erken teşhisle tedavisi mümkün olan bir kanser türü bu yüzden tüm kadınlar olarak bilinçli olmalı ve kontrolleri aksatmamalıyız.

Etkinlikten haberdar olunca hava güzel olursa yürüyüşe katılırız diye düşünmüştük ablamlarla. Kortej Ortaköy meydanında toplanıp, Beşiktaş'a kadar yürüdü. O gün kalkınca Poyraz üşütür belki diye düşünüp önce gitmemeye karar verdik, sonra baktık güneş açar gib oldu gitmeye karar verdik biz gitmeye karar verene kadar saat 1 oldu etkinlik 13.30da başlayacağından bu sefer yetişemeyiz artık diye düşünüp vazgeçtik, sonra tüm kararlardan vazgeçip hadi gidelim dedik :) biz ailecek böyle bir karar verene kadar on defa fikir değiştiririz. En hızlı yol olacağından Üsküdardan motorla Beşiktaşa geçtik ve yürüyenler henüz Beşiktaşa ulaşmamıştı bizde önce yemek yeyip sonra konser alanına geçtik. Yürüyüşün sonunda Candan Erçetin konseri vardı. Beşiktaş vapur iskelesinin hemen karşısındaki meydana sahne kurulmuştu. Poyraz bütün konser boyunca arabasında hiç oturmayarak bir rekora imza attı, habire etrafta koşturup durdu ve sürekli yukardaki metal şeyin içine girmeye çalıştı.

Candan Erçetin'i oldum olası çok severim, tüm albümlerini severek dinledim. Konserlerine gitmişliğim var, kadının çok asil bir havası var. Sesi de şarkıları da çok güzel ve genelde bu tür sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor. Hava şansımıza açtı, güneş çıktı ve konser çok güzel geçti. Candan Erçetin herkesi çoşturdu.

Bizimki durur mu bütün şarkılarda, türkülerde dans etti. Zaten dans etmeye bayılıyor evde oyuncaklarının müziğinde bile dans ediyor. Konserde de maskot oldu habire oynayıp durdu. Çocuklar için palyaço vs.getirmişler balon dağıtıyorlar. Gidip balon alıyor sonra balonu gidip başka bir çocuğa veriyor, şimdilik paylaşmayı seviyor. Balonu götürüp çocukların gözüne sokuyor sonra da al, al diyor :))

Teyzeleri konser boyunca peşinden koştu bizimkinin, bende rahat rahat müzik dinleyip dans ettim :) Aslında uykusu gelmesine rağmen ortam ilginç ve çekici geldiğinden uyumadı, normalde birçok konserde uyumuşluğu vardır alışık yani : ) ama artık ayaklandığından arabasına oturmuyor ki uyusun çocuk habire gezmek istiyor. Konseri sonuna kadar dinledik tam bittiği sıra bizimki huysuzlanmaya başladı bizde hemen motora atlayıp karşıya geçtik. Bu güzel etkinlik için Avon'a teşekkürler :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder