5 Ekim 2010 Salı

Üç Silahşörler

Yukarıdaki yakışıklılar sol baştan Poyraz, kankası Güney ve onun abisi Erol. Poyraz ve Güney yaklaşık 6 aylıktan beri arkadaşlar gerçi o zamanlar henüz bebek arabalarından çıkamadıklarından herhangi bir iletişimleride yoktu daha çok anneleri arkadaşlık ediyordu diyebiliriz. Ama hareketlenmeye ve etraflarında olup bitenleri farketmeye başladıklarından beri beraber takılıyorlar. Önceleri birbirlerine pek yüz vermiyorlardı parkta herkes kendi salıncağında, kendi aleminde takılıyordu ama büyümeye başladıkça iletişimleride arttı. Bu bebek milleti illa ki dokunarak oynamak istiyor onu anladık ama maalesef benim sıpada birde vurma huyu başgösterdi genelde akşamları babasını ve beni birkaç posta dövüyor hayır da fayda etmiyor onun için bu iki kuzu oynarken biran olsun onları yalnız bırakmamak kaydıyla yavaş yavaş oyun bile oynamaya başladılar. Çocukları saldık çimenlere özgürlüklerine kavuştular. Poyraz klasik bir çocuk olarak kendi oyuncaklarına yüz vermeyip Güneyin elindeki iki topa taktı kafayı. Normalde çok sakin bir insan yavrusu olan Güney'in o gün sinirleri tepesinde olduğundan elinden topu alındıkça bastı yaygarayı bir süre top savaşı izlemek durumunda kaldık :)

Bakınız şekil 1a : Poyraz topu kesiyor, nasıl alabilirim hesapları yapıyor.

Şekil 1b: Poyraz beklenen hamleyi yapıp, topu kapıyor :)

Şekil 1c : Topu kapan Poyraz o sırada yoldan bisikletle geçen Erolu görüyor ve pire hızıyla emekleyerek oraya koşup anında gülmeye başlıyor çünkü kendisi Erol'a hasta :)

Erol ne yapsın garibim evde kendi kardeşiyle uğraştığı yetmezmiş gibi birde hergün parkta, sokakta Poyraz'la uğraşmak zorunda kalıyor. 8 yaşında bir çocuk için ağır bir yük :) Parkta yorulana kadar sırayla minik sıpaları kucağına alıp kaydıraktan kaydırıyor, bir onu eğlendirmeye çalışıyor bir bizimkini. Ağladıklarında susturmaya çalışıyor, top oynatıyor daha ne yapsın çocuk. :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder