23 Kasım 2010 Salı

Bayramdan Kareler...

Bayramın ilk sabahı annemlerde kahvaltı etmek bizim için bir klasiktir fakat bu sene bir değişiklik yapıp bayram kahvaltımızı dışarıda yaptık. Tüm aile toplanıp dışarıda kahvaltıya gittik böylece evde masa hazırlama ve toplama derdinden kurtulduk :)) Restorana biraz geç ulaştığımızdan Poyraz oraya vardığımızda uyudu ve sevgiliyle ben son ayların en rahat kahvaltısını ettik, sıcak çay içtik, rahat rahat yedik ve hatta sonunda sıkılıp hala uyanmayan Poyraz'ı uyandırmaya bile çalıştık :))
Bayram kahvaltısından sonra her bayram olduğu gibi mezarlığa gidip babamı ziyaret ettikten sonra gene bir bayram klasiği olarak ananeme gittik. Ananem, 5 dayım ve 1 teyzem aynı binada oturuyor bir yandan çok iyi hepsini aynı yerde görüyorsun bir yandan kötü çünkü her ev çok kalabalık oluyor insan bazen kalabalıktan bunalıyor örneğin benim beyim :) kendisi kalabalığı bahane edip kaç bayramdır bu ziyaretlere eşlik etmiyor (oh olsun burdan da cümle aleme şikayet ettim kocamı hehehe). Aşağıda Poyraz ananemin tesbihini çalmaca oynarken.
Poyraz çok küçükken birşey anlamıyordu ama şimdi eğleniyor çünkü kuzenleriminde Poyraz'la yaşıt sayılan çocukları var ve bu sene hep beraber kudurdular. Özellikle Poyraz'dan 2 ay büyük Sena ile oynadılar önce biraz anlaştılar sonra cep telefonunu paylaşamayıp biraz tartıştılar sonra oyuncaklarını paylaşıp gene oynadılar. Tüm evlerin ziyareti daha bitmeden akşam Poyraz artık iyice huysuzlanmaya başlayınca biz binayı terk ettik ama sanırım Poyraz büyüdükçe burayı sevecek ve yaşıtı çocuklarla oynayıp çok fazla huysuzlanmayacak yani en azından umarım öyle olacak.
Biz çok küçükken ve dedem hayattayken kurban bayramlarında kesilen hayvanın başı binanın dışında olurdu öff ne kötü bir manzaraymış ki hala aklımda kalmış neyse ki artık çocuklar kurban bayramlarında bu manzaraları görmüyor. Bayramın ilk günü bol ziyaretli, el öpmeli, şeker çikolata, dolma, çörek yemeli geçti anlayacağınız. Diğer günlerin özeti arkası yarında...
Bunlar da bayram şekerleri :))

2 yorum:

  1. Cümlealem vaziyeti bilse kime hak verir acaba :)

    YanıtlaSil
  2. vay be demek blogu okuduğun gibi birde yorum yaptın he gözlerime inanamıyorummm :)

    YanıtlaSil