11 Kasım 2010 Perşembe

Kahvaltı & Oyun

Zuzu'da yaptığımız kahvaltıdan sonra benim evin Zuzu'dan farkı yok, kahvaltıysa kahvaltı, oyuncaksa oyuncak, bakıcıysa bakıcı şeklinde düşünüp arkadaşları bize çağırdım. O gün tek eksiğim vardı o da daha 2 gün önce işe başlayan bakıcının kahvaltımız sırasında henüz işe gelmemiş olması :))  Dışarıda da evde de uzun kahvaltılar yapmayı çok seviyorum hatta en sevdiğim öğün kahvaltı desem yeridir , gerçi Poyraz'dan sonra kahvaltıda sıcak birşeyler yeyip içmek hayal oldu ama olsun ben gene de bir hevesle hazırlıyorum sonra da soğuk soğuk yiyorum. O günde öyle oldu hayalimiz bakıcı çocukları oynayatacak biz rahat rahat kahvaltı edecektik ama dediğim gibi bakıcı işe gelmeyince iş başa düştü bir yandan canavarları zapt etmeye çalışırken tek elle yiyebildiğimiz kadar idare ettik :)

Kahvaltıdan sonra çocuklar kendilerini oyuna verdi. Gerçi önce sırayla hepsi biraz huysuzluk yapıp annelerini sinir etti ondan sonra sakinleşip oynamaya başladılar. Poyraz sürekli televizyon sehpasına tırmanmayı alışkanlık haline getirdiğinden sehpayı unutsun diye salonun ortasına kocaman bir çadır koymuştuk tek başınayken çadırın pek fazla yüzüne bakmıyor ama arkadaşları gelince çadır kıymetli oldu hepsi birden içine girdiler ve kafalarına göre takıldılar :)

Bebeklerin öğle yemeği saati gelince biraz oyalansınlar diye TV'de müzik kanalı açtık. Bakınız oğlanlar pür dikkat klipleri seyrediyor, bizimki normalde tv seyretmez ama klipler çok acayip bütün çocukların ilgisini çekiyor.

Gerçi oğlanlar klip izlerken, Zişan hanım çok kültürlü bir bayan olduğundan kitap okumayı tercih etti :)

Oğlum Zişan'ı keserken objektiflere yakalandı :)


Keyifli başlayan günümüz maalesef aksiliklerle son buldu. Öğlen 12'de gelip 3'te hadi ben çıkayım o zaman diyen 3 günlük bakıcıyla ufak bir tartışma sonucunda yollarımızı ayırdık, sinirlerim gerildi haliyle. Kısa sürede nasıl yeni birini bulacağım telaşına girdim. Bizim apartmanın önüne park eden arkadaşın arabasına çarpmışlar o da günün kalanını karakollarda geçirdi. Neyse Allah daha büyük dert vermesin diyoruz ne yapalım. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder