3 Kasım 2010 Çarşamba

Mekan Önerisi : İyi Cüceler Kitabevi

Havalar güzelken sık sık caddeye inmeyi çok severiz. Bağdat caddesi bebek arabasıyla yürüyüş yapmak için ideal yerlerden biri, evimize yakın yürüyerek ulaşabiliyoruz. İhtiyaç halinde Mothercare'in 3 katlı mağazasının en üst katındaki bebek bakım odasını kullanıyoruz, çocuklar arabada çok sıkılırsa Marks&Spencer'in oyun odasına götürüyoruz. Bebekli insanlar için ideal bir gezme yeri yani. İnternette kapalı mekanları araştırırken İyi Cüceler Kitabevine rastlamıştım ve birde üstüne caddede olunca gidilecek yerler listesine eklemiştim. Geçenlerde bizim cüceleri aldık götürdük gerçi bizimkiler henüz bu deneyim için çok küçük ama genede eğlendiklerini söyleyebilirim. İyi Cüceler Erenköy Beyaz Fırın'ın hemen karşısında ara bir sokakta, cadde üzeri değil ama bulmak çok kolay. Home Store Cafe'yi geçince yandaki sokağa dalıyorsunuz, sokağın sonunda Bistro 33 var, onun hemen karşısında da İyi Cüceler. Tek eksiği rampa olmadığından bebek arabalarını merdivenlerinden taşıyarak çıkarmak zorunda kalmanız onun dışında herşey güzel düşünülmüş.
Poyraz içeri girer girmez etrafı keşfe çıktı. Bu kadar çok kitap birarada görünce şaşırdı çocuk sonra hemen kendine geldi ve etrafı kolaçan etmeye başladı. Burada her türlü çocuk kitabının yanı sıra ahşap oyuncaklarda satılıyor. Bizim velet nedense henüz kitaplara çok ısınamadı ama genede heryeri karıştırmak hoşuna gitti.


Burası aynı zamanda çocuklar için bir etkinlik mekanı olarak da kullanılıyormuş. Belli günlerde çocuklar için aktivitiler düzenleniyormuş. Biz gittiğimizde sihirbaz gösterisi vardı mesela tabii ki 3 yaş ve üstü çocuklar anlayabilir ama bizimkilerde çitin kenarında dikilip ne oluyor orada diye izlemekten geri durmadılar. Hatta olup biteni seyretmek hoşlarına bile gitti bence.


Gösteriden sıkıldıklarında koltuğa kuruldular. Verdik ellerine kitapları hadi bakalım büyüdünüz artık okuyun siz dedik :) bunlar da kitapları ters tutarak da olsa sayfaları çevirmece oynadılar :)


Bu sırada kendi aralarında konuşuyor :
Poyraz : hey dostum kitap mitap ne ayak getirdi bu anneler bizi buraya dışarda hava da güzel hadi gel kaçıp top oynayalım.
Güney : tabii ya nedir kitap falan entel dantel işler hadi sıvışalım şuradan
:)))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder