28 Aralık 2010 Salı

İkea'da Yılbaşı Teması


Daha öncede defalarca yazdığım gibi İkea’yı ailecek çok seviyoruz. Ben zaten seviyordum şimdi Poyraz’da bayılıyor, işyerime de yakın olduğundan sık sık gidiyoruz. İkea’nın yılbaşı konseptine bayıldım. Hem satılan yılbaşı süsleri çok güzel, hemde restoranı ve mağazayı çok güzel süslemişler. Restoranda bir sürü süslenmiş agaç var, süslerin satıldığı yerde de kocaman ağaçlar süslemişler.

Acayip güzelde bir yılbaşı sofrası düzenlemişler. İnsanın oturup yemek yiyesi geliyor. Poyraz’la masada oturduk, Poyraz herşeyi dağıtmaya çalıştı :)

İkea’nın yemeklerini de seviyorum. Poyraz İsveç köftelerini eline alıp ısırarak yiyor, öyle komik ki her tarafı batırıyor ama olsun, zaten bizim evde kırmızı et pek pişmediğinden dışarıda yediriyorum sürekli köfte gibi şeyleri. Yemekten sonra 1 saate yakın oyun oynamaya vakit ayırıyoruz. Çocuk bu kadar sık gitmemize rağmen halen aynı yerde oynamaktan sıkılmadı huysuzluk etmeden oynuyor. Bizde yanında minik sandalyelerde oturuyoruz. Bu arada bu minik insan poposu için tasarlanmış sandalyeler ne kadar sağlam ya bizi rahatlıkla taşıyor. :)
Poyraz bu sandalyeye bayılıyor, aslında bütün çocuklar bayılıyor. Her gelişimizde içine oturup dönüp duruyor. Üstündeki zımbırtıyı kapatıp sonra açmamı bekliyor, açınca da bööö diye beni korkutuyor serseri. Ev zaten bir sürü Poyraz eşyasıyla dolu olduğundan almıyorum, geldikçe burada oynasın işte.

İkea’nın içinde bulunduğu Meydan Alışveriş merkezide yılbaşı zamanı çok güzel oluyor. Her tarafı süslüyorlar. Geçen sene bu zamanlarda buraya gelmiştik ve Poyraz mini minicikti ve arabasında uyuyordu bu sene etrafta koşturan minik bir adam oldu :)

Meydanda çocuklar için oyuncaklarda var. Mini dönme dolap, atlı karınca , mini tren , minik botlar vs. Poyraz’la beraber dönme dolaba bindik. Gerçi çok küçük ve ben biran bu beni taşımayacak düşeceğiz diye panik oldum ama adam yok abla ya kaç kiloya kadar taşıyor bu sen merak etme şeklinde beni ikna etti. Bizde oğlumla binip etrafı birazda yukarıdan seyrettik.


1 yorum: