17 Aralık 2010 Cuma

İki Çiçek bir Böcek ...

Poyraz bugüne kadar genelde hep kankaları Güney ve Zişan'la iki böcek bir çiçek şeklinde oynuyordu fakat 2 haftadır babasının arkadaşının ikiz kızları ile tanıştı. Bu sefer iki çiçek bir böcek oldular ve pek de iyi anlaştılar. Bu güzel minik kızlar 20 aylık ve ikiside birbirinden tatlı, hem hanımefendi hem oyuncular.
İki haftadır Pazar sabahları bebek dostu İkea'da kahvaltıya gidiyoruz ve çocuklar buraya bayılıyor. Poyraz zaten İkeayı pek sever ben o doğmadan öncede çok severdim o doğunca daha da sever oldum. Çocukların oynaması için çok fazla alan ve oyuncak var. Kahvaltı esnasında döküp saçmak serbest kasıntı bir durum yok. Erken gidip oyun alanının yakınında bir masaya konuşlanınca ebeveynlerden biri yerken biri çocuğu oynatabiliyor tabii ikiz olunca anne baba aç mı kalıyor diyebilirsiniz ama herşeyin bir çözümü var. Bir kere Melis ve Defne Poyraz'a göre biraz daha uslular (maşallah diyoruz) ve mama sandalyesinde bir süre oturabiliyorlar bizimki evde olsa mama sandalyesinde hiç oturmuyor dışarıda da o anki ruh haline ve açlık durumuna göre bir süre takılabiliyor bazen hiç oturmadan aşağı atlamak derdinde oluyor. Kızlar mama sandalyesinde birşeylerle meşgul olabiliyor bu sırada anne baba hızlı hızlı yiyor sonra hopp oyuna devam.

İkea'nın tek dezavantajı biraz fazla kalabalık olması fakat erken gidince bu da çok sorun olmuyor ve restoran kalabalıklaşıp çocuklar sıkılmaya başlayınca oyuncakların olduğu tarafa gidip uzun bir sürede orada vakit geçirmek mümkün oluyor. Aynı katta emzirme odası olduğundan benimki huysuzlanırsa gidip emzirebiliyorum ve altını değiştirebiliyorum bu da süper bir avantaj. Çocuklar rahat 2 saate yakın aynı yerde sıkılmadan oynayabiliyorlar.
Babalarının yanında ne kadar da minik kalmışlar ama :)

Kızlara bakarken içimden Poyraz'dan 2 tane olsa ne yapardım acaba diye düşünüyorum cevabı duymak istemezsiniz :)) ama allahtan kızlar dediğim gibi çok yaramaz değil. Bakın bu utangaç olan küçük hanım Defne, poz vermeyi sevmiyor bağımsız takılıyor kendi kendine gidip başka çocuklarla oynayabiliyor.

Bu ise poz vermeye bayılan hem sevimli hem güzel, gelip hemen kucağınıza oturan, kendini hemen sevdiren, canayakın Melis hanım...

3 bebekle 3 saate yakın takılıp çocukların huysuzluk etmediği nadir mekanlardan biri herhalde İkea. Çocukların öğle yemeği ve uykusu gelene kadar oynuyorlar sonra benimki emerken uyuyor genelde.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder