30 Aralık 2010 Perşembe

Nesrin'in Doğumgünü...


Şu an oturduğumuz eve taşınalı 3 sene olacak ve daha önce çok küçük bir evde oturuyorduk. Şu anki evimiz oldukça büyük ve annemlerin yan sokağında buraya taşındığımızdan beri geleneksel olarak ablamların doğum günlerini bizim evde kutluyoruz. İlk yıl sürpriz parti yapmıştım onlara ama artık pek sürpriz olmuyor sanırım anlıyorlar bir kutlama olacağını. Ortanca ablam Nesrin’in doğumgünü 19.Aralık Pazar o gün evde kendi aramızda pasta kesip hediyelerini verdik ve bir nevi ön kutlama yaptık. Pazartesi akşamı ise bizim evde güzel bir masa hazırladık. Doğumgünü yılbaşına yakın olduğundan zaten ben evi süslemiş oluyorum ve bir nevi yılbaşı partisi tadında geçiyor. Eve gelen herkese zorla şapka taktırmamda anlaşılıyordur :)

Bu seferki Nesrin’e gerçekten sürpriz oldu çünkü o gün kursu vardı ve kurstan 9da çıkıp, arkadaşıyla bir kafeye oturmaya gitmiş. Gerçi arkadaşı da partiye davetliydi ve Nesrini çaktırmadan eve getirmesi gerekiyordu fakat arkadaşı o kadar başarılıydı ki J bir türlü gelemediler sonunda arayıp gerçeği söylemek zorunda kaldık. Bu sırada evde hepimiz Nesrini bekliyoruz ve saat 10 oldu bizimki ancak gelebildi J Teyzesini beklerken Poyraz’da Batuyla oynayıp eğlendi.

Nes gelince hemen sofraya oturduk, yoksa misafirler açlıktan ölecekti :)

Daha sonra pasta kesip, doğum günü sahibi şerefine ve hepimizin sağlığına kadeh kaldırdık.

Bütün bunlar olmadan önce Poyraz ve Batuyu uyutabildik de bizde masada oturabildik. Masada bol bol sohbet edildi, kahkahalar atıldı, dedikodu yapıldı, yeni yaşı için Nes’e iyi dileklerde bulunuldu, hediyeler verildi. Bakar mısınız serseri oğlum bile masada oturmuş birde dönmüş bana poz veriyor :)
Sevgili ablam Nesrin’e bir kez daha iyi ki doğdun, iyi ki varsın, mutlu yıllar diyorum. Bu yıl en çok istediği şeyin gerçekleşmesini diliyorum (kendisi biliyor ne olduğunu J )

1 yorum:

  1. Canım çok teşekkür ederim emekleriniz için siz de iyiki varsınız sizi çok seviyorum ve Poyrazı çok özledim...

    YanıtlaSil