22 Aralık 2010 Çarşamba

Nurturia Yılbaşı Partisi

http://www.nurturia.com.tr/ birçok soruma cevap bulduğum ve güzel annelerle yazıştığım bir site, ilk açıldığında blogda tanıtımını da yapmıştım şimdi bakıyorum üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş. Forumdaki aktif anneler bir sürü güzel etkinlikler organize ediyorlar. Bunlardan biride geçen Cumartesi Cevahir'deki Yılbaşı Partisiydi. Cevahir'deki Atlantis Oyun alanının içinde bir parti odası varmış parti oradaydı. Biz partiye Poyraz, teyzesi, gelinim Zişan :) ve annesiyle hep birlikte gittik. Mecidiyeköy gibi merkezi bir yeri bulamayıp kaybolarak büyük bir başarıyı imza atıp biraz gecikmeli olarak da olsa partiye dahil olduk. Bir sürü kuzucuk vardı fakat hepsi çok küçüktü ve bu kadar küçük çocuğun birarada birşey yapmasının çok zor olduğunu gördüm. Kalabalıktan sıkılan, palyaçodan korkan ve annesinden ayrılmayanlarda vardı, pistin ortasında koşturup duran da vardı, daha yürüyemeyen mini mini bebeler bile vardı. Katılan anneler çok güzel bir ikram sofrası hazırlamışlardı. Benim sıpa kek, kurabiye ne bulduysa götürdü, yapanların ellerine sağlık.

Partiye Poyraz ve Zişanı birlikte götürdük. Zişan zaten kaşık çalsa danseden bir bebek o yüzden eğlendi, oynadı, koşturdu. Benimki zaman zaman huysuzluk etti ama Zişan daha uyumluydu. Kız milleti işte her zaman bir adım öndeler :)

Çok minik bebeklerde vardı annelerinin kucağında, birde pistteki palyaçolardan korkup kenarlarda takılanlar vardı. Bizimkilerde bu minderin üzerinde bir süre oynadılar.
İşte bu da benim yakışıklı oğlum ve huysuzluk ettiği anlar. Önce kendi dolaşmak istiyor sonra hemen sıkılıp kucak istiyor sıpa. Bir süre kucağımda takıldı, 2 kere gidip en arkada emzirdim gene de memnun olmadığı anlar oldu mızırdandı ara sıra.

Zaten çocuk evde ve gittiği her yerde elektronik ürün hastası. Bizim evde TV duvara monte edildi , DVD, Video vs. herşeyi kaldırdık etrafta elektronik ürün kalmadı. Fakat kimin evine gitsek dvd, müzik seti ne bulursa onlarla oynuyor. Partide de DJ aletlerine taktı kafayı, orda dikilip durdu, adamları seyretti sonunda aletlere ulaşmayı başarınca da çok sevindi. Acaba diyorum kan mı çekiyor çocuk dedesi gibi elektrik mühendisi mi olacak :)

Partinin bombası Noel Babaydı zira kendisi çok korkunçtu :) bütün çocuklar noel babanın maskesinden korkup ağlamaya başladı bizimki suratını inceledi ne bu anne ya der gibi bana baktı. Hepimiz Noel baba tarafından verilmek üzere kendi çocuğumuza hediye almıştık. Benimki hediyenin yüzüne bile bakmadı. Noel Babaya baktı baktı sonra ağlamaya başladı hediye falan görmedi gözü, hediye paketi de açılmadan evde duruyor cimri anne olarak gerçek yılbaşı gecesi vereceğim :))

Noel babaya kadar zor dayanmıştı zaten benim sıpa o yüzden noel babadan sonra hemen çıkmak durumunda kaldık. Bu organizasyonu tüm aksiliklere, biri bebek arabasında hastalanıp uyuyan, biri karnında olmak üzere iki bebeğine rağmen gerçekleştiren Nehir'e teşekkür ediyoruz :)
Partiden çıkınca biz Atlantis'te vakit geçirdik biraz , ben buraya ilk defa girdim ve bayıldımmm çok güzel bir yer yapmışlar. Alışveriş merkezlerinin içindeki jetonlu oyuncak olan yerlerin çok ötesinde 3 katlı ve çok güzel şeyler var içinde. Yetişkinlerinde eğlenmesi için düşünülmüş zira etrafta dönen trene ben bayıldım. Bizimkilerin yaş grubuna göre çok fazla oyuncak yoktu ama 5 yaşından büyük bir çocuğu getirsen burayı çok sever bence. Poyraz'ı birkaç oyuncağa bindirdim ve çok sevdi. Partide kalabalıktan sıkılmıştı belki bilmiyorum ama oyun alanına girince keyfi yerine geldi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder